Без даху, без дверей. У мережі показали, як виглядає Кадетський після зими (ВІДЕО)

Автор: Валерія Бабич, 16 квітня, 16:27

Фото: Кадетський корпус - руїна у самому центрі міста


Кадетський корпус – пам’ятка архітектури національного значення, яка розміщена в самому центрі Полтави. У свій час він був одним із найпрестижніших військових закладів. Але наразі будівля руйнується через брак коштів на її реконструкцію та утримання. На сьогодні це болюче питання для жителів міста. Який стан будівлі після зимування без даху, та що робити далі розповів у відеозверненні Юліан Матвійчук – представник ГО «SavePoltava» та депутат міської ради.

Оглядове відео стану будівлі після зимування без даху опублікував Юліан Матвійчук на своїй фб-сторінці.

З його слів, є чотири варіанти вирішення цієї проблеми:

  • розмістити там Артилерійське училище (передати будівлю Міністерству оборони);

«Проте Міністерство оборони не може взяти будівлю в такому стані. За їхньою відповіддю, тут неможливо зробити повноцінний навчальний заклад», – зазначає Юліан Матвійчук. 

  • створити Будинок правосуддя (передати Міністерству юстиції);

«Я звертався до Міністерства юстиції, і за останньою інформацією, вони можуть взяти частину будівлі та розмістити там суди. Ідеально було би зібрати всі суди міста в одній будівлі – Кадетському корпусі».

  • створити офіційний центр та утримувати його за рахунок орендної плати;

«Знайти управлінця, який буде просто здавати тут офіси, або розмістити громадські організації. І за рахунок цього Кадетський корпус буде утримуватися в належному стані. Але із забороною зовнішньої реклами на фасаді будівлі».

  • Продати Костянтину Жеваго;

«Останній варіант – просто продати цю будівлю. ЇЇ хотів купити Жеваго. Звичайно він може її зруйнувати, побудувати тут торгівельний центр, або повністю перебудувати».

За переконанням Юліана Матвійчука, другий варіант є найбільш ефективним та правильним.

«Я підтримую другий варіант розвитку подій. Всі суди міста Полтава мають бути в одній будівлі. Це зменшить навантаження на міський бюджет, адже повне утримання будівлі буде Міністерством юстиції. З нашого боку потрібно повністю консервувати будівлю», – говорить Юліан Матвійчук.

Кадетський корпус поступово руйнується

Декілька років Полтавський Кадетський корпус належав приватному підприємцю, згодом через суд її повернули у комунальну власність. Наразі статус пам’ятки національного значення Кадетського корпусу збережено.

«Все почалося за каденції Анатолія Кукоби, тоді цю будівлю передали у приватну власність. Але ніхто належним чином Кадетським корпусом не займався. І врешті, памятку повернули у власність територіальної громади нашого міста», – говорить Юліан Матвійчук у відеозверненні.

Раніше влада планувала залучити в Кадетський інвестиції Костянтина Жеваго – відомого бізнесмена та політика.

Кошти на ремонт, утримання чи консервацію пам’ятки не закладені в бюджет на 2018 рік, проте їх планували виділити із залишків кошторису 2017 року.

Однак, на 14 сесії Полтавської міської ради із залишків кошторису минулого року (а це 355 мільйонів) на перші заходи з консервації Кадетського, як і обіцяв Олександр Мамай ще в грудні 2017 року, нічого не виділили.

Тоді сесією затвердили лише документи на землю. Технічна документація із землеустрою визначає ділянку за адресою вул. Соборності, 42 землями житлової та громадської забудови. Проте, за переконаннями багатьох архітекторів міста, ділянка під пам’яткою повинна мати статус історико-культурного значення, в іншому разі ансамбль Круглої площі може опинитися під загрозою.

Руйнування зазнає не лише дах, але і стіни та підлога будівлі

Після погодження статусу земельної ділянки, будівля має перейти на баланс виконкому. Такий проект на 14 сесії міської ради подав депутат Юліан Матвійчук. Ідею підтримали та направили проект на перевірку до юридичного відділу.

Лише після виконання двох умов – затвердження документації та передачі будівлі на баланс міста – можуть виділити кошти на перші заходи з консервації пам’ятки, що мають розпочатися восени цього року. Тоді планують розпочати ремонтні роботи покрівлі Кадетського корпусу.

Наразі пам’ятка перебуває в занедбаному стані і майже повність без даху. Покрівлю правого крила будівлі підпалили у травні минулого року, покриття з лівого крила – розкрадали протягом 2017 року. Посередині – майже зруйнована колишня церква.

Подекуди повністю відсутня стеля

З приходом весни всередині будівлі танув сніг, що призводило до руйнування стін, підлоги. З кожним наступним дощем ситуація тільки погіршуватиметься.

У саму будівлю, вочевидь, на ночівлю заходять безхатьки. Також, на підлозі розкидане різне сміття, використані шприци та ампули.

Сміття, шприци та ампули розкидані на підлозі будівлі

Крім того, на дах будівлі часто залазять підлітки, ризикуючи своїм життям та здоров’ям. Тож, ситуація потребує термінового вирішення.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 16 квітня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація