Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Фото: Ed Ram для @washingtonpost

В області опрацювали питання щодо додаткового забезпечення системами супутникового зв’язку Starlink органів державної влади, підрозділів Збройних Сил України і правоохоронних органів.

Про це відомо з рішення Ради оборони області від 25 листопада. Ним вирішили доручити заступнику голови Полтавської обласної військової адміністрації з питань цифровізації (CDTO) Ігорю Панченку.

Потреба у супутниковому зв'язку стала найбільш актуальною в умовах російських обстрілів, що є причиною проблем з електропостачанням тощо. Після аналізу ситуації із забезпечення військовослужбовців та правоохоронців, влада області може закрити потреби у забезпеченні захисників технологіями.

Після ракетних обстрілів 23 листопада міська влада побачиласеред містян попит на пункти обігріву, де можна підзарядити телефон. Нині працюють над облаштуванням 84 пунктів обігріву у полтавських навчальних закладах. Для них чекають на прибуття 29 генераторів, що вже в дорозі.

На найбільших пунктах працюватиме Starlink. Коштом бюджету Полтавської громади планують придбати до 40 станцій супутникового зв’язку для цих локацій. Нині один Starlink є у 2-ій міській клінічній лікарні Полтави, адже там працює штаб. Кожна така станція коштуватиме до 30 тис. грн, а щомісячна абонплата сягатиме 60-80 доларів.

Нагадаємо, на випадок надзвичайної ситуації у Полтаві зупиниться робота каналізаційної системи, щоб уникнути колапсу, по місту хочуть розмістити дерев’яні вбиральні.

Така ідея з’явилася на тлі підготовки до блекауту на довгий час через російські обстріли. У разі надзвичайної ситуації може виникнути загроза унеможливлення роботи водопостачання та водовідведення. Навіть за наявності запасу технічної води, системи водовідведення не працюватиме. Очисні Затуринські споруди зможуть працювати бодай частково з інших джерел енергії, а самоплинно водовідведення йтиме з центру, Огнівки, району Садів.

Loading...