WE8OQpoxceA1M7YC

Начальник управління Юрій Матвієнко твердо переконаний: якщо вдасться закупити техніку, то центр STEAM-освіти запуститься раніше. Водночас директор діючого в будівлі по вул.Нечуй-Левицького, 4 «Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді» (ПОЦТКУМ) Станіслав Комісар переконаний, що це рішення не остаточне.

Про те, що такий заклад з’явиться однозначно, Юрій Матвієнко розповів ЗМІСТу в четвер, 16 січня, на (не)конференції mini-EdCampPoltava. За його словами, до травня у Полтаві запрацює центр STEAM-освіти – те, чого в Полтаві не було, але до чого вже готові як педагоги, так і учні:

«Виділено приміщення, виділені кошти (1 млн грн – прим. ред.), розпочалася робота над дизайном приміщень і придбанням техніки. Чому я кажу про травень місяць? Тому, що потрібно встигнути закупити обладнання. Але якщо я встигну зробити це за місяць-півтора, значить, розпочнемо роботу за місяць-півтора».

Він сподівається, що Полтаві вдасться наздогнати і перегнати Горішні Плавні – місто, яке на сьогодні є одним із лідерів робототехніки та впровадження STEAM-освіти в Україні. До речі, там відкрили STEAM-центр на базі ЗОШ №1 лише минулого року, тому Матвієнко хоче піти далі – зробити STEAM-центр, доступ до якого матимуть всі без виключення школи Полтави, педагоги та учні в будь-який час.

Будівля «Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді»

Що стосується ПОЦТКУМ, то очільник управління запевняє – конфлікту з керівництвом центру краєзнавства немає. Він сподівається, що приміщення, яке займає обласний заклад, відійде центру STEAM-освіти. Там Матвієнко планує розмістити аудиторії робототехніки, 3D-графіки і 3D-малювання з 3D-принетром, 3D-кінотеатр, makerspace (креативний простір-майстерня – прим. ред.). Крім цього, там же має бути оснащена за останніми технологіями майстерня для кулінарних майстер-класів, трудового навчання, лабораторія для дітей створення відео.

Начальник управління переконаний: обладнати кожну школу шоломом для віртуальної реальності чи 3D-принетром неможливо, але створити один обладнаний центр можна.

«По суті, це абсолютно мирно і полюбовно було зроблено. Більше того, ми говоримо, що всі полтавські школи відкриті до того, щоб краєзнавчі гуртки, якими зараз опікується центр туризму, зайшли у полтавські школи».

Директор «Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді» Станіслав Комісар у коментарі ЗМІСТу зазначив: оскільки оренду їм продовжили тільки до 31 травня, він зрозумів, що знову встає питання щодо будівлі. Каже, що їх тричі на рік протягом 18 років «попереджають», що планують виселити – за будь-якої влади, і ця не виключення.

«Звичайно, склавши руки не сидимо (як і в попередні роки). Ми воюємо, як можемо, але маємо те, що маємо. Я не скажу, що це питання не вирішується. Питання про наш заклад виносилося на депутатську комісію обласної ради з питань освіти, науки і культури в грудні, на яке запрошували і депутатів обласної ради, і Нестулю Світлану Іванівну, і Курнакову (Наталя Курнакова, керівник управління майном комунальної власності – прим. ред.). Я так розумію, домовленостей на цій нараді не було досягнуто».

За словами директора, наразі у закладі обласного значення навчається 687 дітей – це з учнями з гуртків у районах (всього 42 гуртки в Котелевському, Диканському і Полтавському районах). Але центр працює і на Полтаву: тут діє 19 гуртків, в яких займається близько 270 полтавців (174 учні та 87 студентів і учнів у професійно-технічних училищах).

Крім цього, в будівлі по вул.Нечуя-Левицього, 4 розташований невеликий спортивний костел на 27 осіб – там, каже директор, поселяють спортсменів, які приїжджають на змагання в Полтаві з районів.

«Ми його вже скоротили, бо з 1 січня місто забрало наш єдиний навчальний кабінет площею 50 кв. м (там розмістили Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради – прим. ред.), який тут був у нас, і складське приміщення. Залишилася актова, чи точніше сказати, конференц-зала – там до 40 осіб можемо розмістити».

Але в обласному центрі туризму та краєзнавства займаються не лише гуртковою роботою, а й методичною, каже Станіслав Комісар. Наприклад, є обласна цільова програма з національно-патріотичного виховання, в рамках якої заклад проводить заходи – той же обласний етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (минулого року брали участь 400 учасників), або обласний етап «Петлюрівського вишколу».

До речі, про можливість працювати в школах Станіслав Комісар почув від ЗМІСТу. Він зазначив, що це – дуже хороша ідея, але колись обласний центр краєзнавства вже проходив цей шлях. За його словами, вони вже співпрацювали з директорами шкіл, які йшли на зустріч та безкоштовно надавали в оренду спортивні зали для гурткової роботи. Це було взаємовигідним для обох сторін: центр розширявся, а натомість возив учнів гуртків на змагання, дарував новорічні подарунки коштом обласного бюджету.

Але кілька років тому міському управлінні освіти зробило зауваження контрольно-ревізійне управління (КРУ): для того, щоб працювати, обласні установи повинні орендувати приміщення за договором оренди як бюджетна організація.

«Це не проблема, всього 1 гривня чи 1 гривня 20 копійок з ПДВ, але договір оренди тягне відшкодування комунальних послуг. І ми коли порахували, то зрозуміли, це дуже великі кошти. Ми не могли потім всі гуртки втримати в місті», – зазначив Станіслав Комісар.

Тому керівники гуртків почали переходити у Полтавський район – наприклад, у навчальні заклади Розсошенців, Супрунівки, Головача, Новоселівки. Станіслав Комісар каже, що він звертався і до заступниць (тоді ще мера) Олександра Мамая Наталі Говорової та Світлани Тарашевської, але ті не допомоги. Також він озвучував це питання нинішній заступниці міського голови Світлані Нестулі – за словами директора, та обіцяла розібратися.

«Але це дуже добре – якщо вони дадуть можливість [працювати в школах], ми підвищимо наш рівень роботи в місті», – переконаний Станіслав Комісар.

Він впевнений: центр не залишиться без приміщення. Крім цього, планується, що центр туризму і краєзнавства учнівської молоді перейменують у центр національно-патріотичного виховання. Київське керівництво закладу – колишній Державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, – з 2018 року є Державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму і учнівської молоді.

«Уже, наприклад, перейменовані заклади в Чернігові, в Києві, а ми цим напрямком з 2009 року активно займаємося, і я вважаю, феноменально – два роки поспіль ми є переможцями на заходах всеукраїнських», – додає директор.

Також Станіслав Комісар додав, що коли центр в’їхав у будівлю по вул. Нечуя-Левицього, 4, то балансова вартість приміщення на той час складала 200 тис. грн. За його словами, і вони, і комунальний заклад «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» вклали в приміщення близько 3 млн грн.

Будівля за адресою вул.Нечуя-Левицього, буд. 4 знаходиться на балансі Полтавської міської ради. Станіслав Комісаров зазначив: комісія з питань освіти та культури звернулася до нинішнього очільника ОДА Олега Синєгубова. Останній дав завдання департаменту освіти та науки створили комісію, на яку запросять депутатів обох рад, і яка розглядати питання оренди приміщення.

Нагадаємо, раніше ЗМІСТ писав, що у Полтаві з’явиться центр STEAM-освіти.

Loading...