kRPrmVHfKdVrpmfN

Промзони та вулиці з інтенсивним рухом транспорту – у Полтаві визначили місця, де повітря забруднене найбільше. Лабораторія Полтавського центру з гідрометеорології провела спостереження та визначила екологічно чисті та забруднені райони міста.

Упродовж 2017 року в Полтаві не було встановлено випадків високого рівня забруднення атмосфери. Відповідно до даних екологічного бюлетеня, у повітрі над містом зафіксовано шкідливі домішки: формальдегід, пил, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид азоту.

На території Полтави підвищений рівень забруднення повітря характерний для Супрунівського промвузла, в зоні впливу заводу Полтавського алмазного інструменту, у районі площі Зигіна.

Площа Зигіна у Полтаві (Джерело - dgekosypenko.blogspot.com)
Полтавський алмазний інструмент (Джерело - Wikimapia)

Також забруднене повітря спостерігається на вулицях з інтенсивним рухом транспорту зокрема на Зіньківській, Маршала Бірюзова, Пушкіна, Шевченка, Європейській, Соборності, Кагамлика, Алмазній та інших.

Перехрестя вулиць Щевченка та Європейської (Джерело - uk.wikipedia.org)

Найбільш екологічно чистим фахівці назвали повітря на території неподалік від парку відпочинку «Перемога».

Парк відпочинку Перемога (Джерело - wikimedia.org)

Загалом, протягом останніх п’яти років у Полтаві знизилася забрудненість пилом, оксидом вуглецю, оксидами азоту та фтористим воднем, а забрудненість формальдегідом зросла.

За результатами моніторингу, загальний рівень забруднення атмосферного повітря у місті в 2017 році визначили як значно нижчий за середній рівень по Україні.

Loading...