fe88dec7-6497-4ad0-96b6-86e1cd980e78

Суд вирішив, що Держекоінспекція позивалася до КАТП-1628 передчасно.

Про це стало відомо з рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 4 листопада.

Торік навесні Державна екологічна інспекція Центрального округу перевіряла КАТП-1628 на дотримання вимог природоохоронного законодавства і виявила низку порушень. Щодо їх усунення Інспекція видала припис 18 березня, вимоги якого комунальне підприємство мало виконати до 18 травня.

17 травня Держекоінспекція подала позов до суду проти КАТП-1628 щодо тимчасової заборони розміщення твердих побутових відходів на Макухівському сміттєзвалищі до виконання наступних вимог:

  • отримання висновку з оцінки впливу на довкілля на господарську діяльність та дозволу на викиди забруднювачів у повітря;
  • приведення експлуатації сміттєзвалища у відповідність до Правил експлуатації полігонів побутових відходів, зокрема облаштування ванни для дезінфекції сміттєвозів при виїзді з полігону, дренажної системи з дренажними трубами та приймальними колодязями, а також спостережних свердловин;
  • облаштування пожежних ємностей та суцільної огорожі по периметру сміттєзвалища;
  • встановлення звукового та біоакустичного обладнання для відлякування птахів;
  • ліквідація фільтратного озера, що витікає з тіла сміттєзвалища та знаходиться поза межами території сміттєзвалища на землях Полтавського лісгоспу.

Представники КАТП-1628 просили суд визнати такі вимоги Інспекції протиправними й подали зустрічний позов.

За підсумком розгляду справи, Полтавський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Держекоінспекції до КАТП-1628 та зустрічного позову від комунального підприємства до Інспекції.

Серед причин відмови суд наводить наступне:

  • суд вирішив, що Інспекція передчасно подала позов 17 травня, адже час на добровільне виконання припису визначили до 18 травня;
  • фільтратне озеро розташоване поза межами земельної ділянки, яка перебуває в постійному користуванні Полтавського лісгоспу, про що підприємство повідомило листом. Представник Держекоінспекції не надав суду доказів, які б підтверджували знаходження фільтратного озера на землях Полтавського лісгоспу;
  • Держекоінспекція не довела суду, що виявлені на звалищі порушення загрожують життю та здоров'ю людей: дослідження питної води 19 квітня 2021 року показало відповідність санітарним нормам, проби ґрунту на вміст шкідливих речовин від 31 травня показали відповідність вимогам допустимого вмісту хімічних речовин, як і вміст забруднюючих речовин у повітрі не перевищував нормативних показників.

Суд врахував, що Полтавське КАТП-1628 почало вживати заходів з усунення порушень і не має альтернативного полігону для забезпечення вивезення відходів.

Також суд вважає, що Держекоінспекція не довела, що виявлені порушення співмірні потребі тимчасово припинити діяльністьз вивезення побутових відходів на Макухівське сміттєзвалище.

Суд дійшов висновку щодо необґрунтованості та передчасності позовних вимог  Держекоінспекції Центрального округу про тимчасову заборону діяльності Полтавського КАТП-1628.

Нагадаємо, що за рішенням Господарського суду Полтавської області КАТП-1628 має обладнати протифільтраційний екран по периметру Макухівського сміттєзвалища.

Додамо, що воду з колодязів Макухівки дослідили. За отриманими результатами її вживати не можна.

Loading...