tWmaiAMuQF1fkVFt

1 лютого у Полтавській ОДА відбувся семінар-тренінг «Етичні засади державної служби. Антикорупційна політика держави». Під час семінару розглядали питання щодо проходження державними службовцями електронного декларування у 2018 році. А також запобігання корупційних ризиків. Тематичний короткостроковий семінар проводився у формі відеоконфенцзв’язку з підключенням державних службовців з райдержадміністрацій області. Зокрема до онлайн-конференції підключилися такі РДА: Котелевська, Гадяцька, […]

1 лютого у Полтавській ОДА відбувся семінар-тренінг «Етичні засади державної служби. Антикорупційна політика держави». Під час семінару розглядали питання щодо проходження державними службовцями електронного декларування у 2018 році. А також запобігання корупційних ризиків.

Тематичний короткостроковий семінар проводився у формі відеоконфенцзв’язку з підключенням державних службовців з райдержадміністрацій області. Зокрема до онлайн-конференції підключилися такі РДА: Котелевська, Гадяцька, Лохвицька, Миргородська, Хорольська. Також на семінарі присутні державні службовці апарату ОДА, представники структурних підрозділів та уповноважені особи з питань запобігання корупції.

Головний спеціаліст відділу управління персоналом апарату ОДА Валентина Цикозіна є відповідальною за навчання державних службовців.

«Проведення такого заходу є необхідним. Нині гостро стоїть питання подання державним службовцем різного роду інформації. Наразі розпочато подачу електронних декларацій. Ми провели такий семінар, щоб службовці володіли необхідною інформацією щодо цього. Такі семінари проводяться щороку, оскільки відбуваються певні зміни в законодавстві щороку. Відповідно необхідно реагувати на ці зміни вчасно», ‒ говорить Валентина Цикозіна.

Учасники семінару

Про проходження державними службовцями електронного декларування та зміни в законодавстві розповіла Аліна Діденко, головний спеціаліст відділу з питань запобігання та протидії корупції апарату ОДА.

У близько 130-ти країнах світу заповняються електронні декларації уповноваженими на це особами. Такі декларації є в загальному доступі, всі можуть її переглянути.  Незаповнення декларацій або невчасне її подання карається законом. Про це повідомляють лектори.

Катерина Лобач, уповноважена з питань протидії корупції Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка розповіла про основні корупційні ризики, найкорумпованіші сфери та відношення населення до вияву корупції.

Катерина Лобач, уповноважена з питань протидії корупції

Посилаючись на дані фонду «Демократична ініціатива» імені Ілька Кучеріва, Катерина Лобач зазначає:

«Корупцію як найбільш серйозну проблему України сприймає 44 відсотки населення. На запитання «чи є корупція проблемою лише влади» 51 відсоток респондентів відповіли НІ. Тобто це наша спільна проблема і вирішувати її потрібно всім».

Також учасники семінару-тренінгу переглянути декілька відеороликів. Які детально демонструють, як заповняти електронні декларації , які проблеми можуть при цьому виникнути та як їх запобігти.

Нагадаємо, днями схожий захід провела обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. Активність таких навчань можна пояснити стартом е-декларування сужбовців і представників ОМС за 2017 рік. Нагадаємо, подати декларацію на сайті НАЗК відповідні особи зобов’язані впродовж 1 січня ‒ 1 квітня 2018 року. 

Loading...