photo_2021-10-23_13-09-31

Додаткові роботи по коригуванню документації на протиаварійні та консерваційні роботи пам’ятки коштували 49 тисяч 850 грн.

Договір з ТОВ «Полтаваагропроект» уклали 29 жовтня. Про це відомо з ресурсу публічних закупівель «Прозорро».

Керівник Управління капітального будівництва Максим Медведєв говорить, що протиаварійні роботи продовжуються, а коригування вимушені замовити через обсяг робіт, що не можна було врахувати.

Також в екскінотеатрі Котляревського розчищали завали та будівельне сміття, яке утворилося після пожежі. Роботи з розчищення виконувало ТОВ «Добробуд-інвест».  Підготовчі роботи виконували протягом тижня після чого розпочали розчищення. За договором, підрядник має забезпечити огородження території об’єкта, розчистку завалів, демонтаж штукатурки та вивезення сміття. Також у Полтавській обласній прокуратурі відбулася зустріч щодо проблем з використанням та збереженням архітектурних пам’яток у Полтаві. Детальніше за посиланням.

Міський голова Полтави Олександр Мамай сказав, що будівлю реставруватимуть коштом області та держави. Полтавська громада передасть будівлю після проведення протиаварійних робіт та робіт з консервації. Орієнтовно це планують зробити до зими 2021 року.

Після реставрації, пам'ятку хочуть забрати знову на баланс громади:

«Ми зекономимо на області. Область і держава зробить нам ремонт і буде краще», – сказав Олександр Мамай.

Перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко говорив, що місто готове вести діалог про передачу будівель громади іншим органам влади, якщо вони готові будуть їх відбудувати:

«Все що стосується вкладень у Полтаву. Ми не будемо триматися за наше майно. Ми готові його віддати і готуємо проєкт (по Будинку Дворянського зібрання, – прим авт). Він уже на виході в Міністерстві, бо це пам’ятка архітектури. У травні приступимо до розчищення, будемо наводити лад, а далі з ПОДА комунікація. Якщо  є домовленість з керівництвом держави і профінансують, то це супер. Все щодо центральної площі, всі пропозиції готові розглядати це».

Нагадаємо, 9 грудня у Будинку Полтавського дворянського зібрання, пам’ятці архітектури національного значення, сталася пожежа.  Дзвінок про пожежу надійшов до рятувальників о 4:30 ранку. До гасіння пожежі задіяли 14 одиниць техніки та 56 людей особового складу. Пожежу вдалося ліквідувати 9 грудня о 13:06.

Ексначальник Головного управління Нацполіції в Полтавщині Іван Вигівський сказав, що по цій справі триває досудове розслідування за трьома статтями.

Loading...