Дружина на мільйон. Історії родинних підрядів в УЖКГ Полтави

Автор: Максим Самойдюк, 11 березня, 14:22

Фото: Історії родинних підрядів в УЖКГ Полтави


Перевірили роботу тих, хто виконує проекти, експертизу та здійснює технагляд для «комунальників». Схоже, що важливість родини дуже добре розуміють в Управлінні житлово-комунального господарства.

 

Перед тим, як розпочати процес особистого збагачення будівництво, ремонт чи реконструкцію, управління житлово-комунального господарства Полтави (і не тільки) має спочатку зробити:

 • проект (на цьому етапі візуалізуються та, головне, обраховуються майбутні будівельні роботи);
 • експертизу проекту (перевірку проекту на дотримання норм та на доцільність вартості робіт та використання тих чи інших матеріалів);
 • обрання підрядника (шляхом тендеру або укладаючи договір напряму);
 • технічний та авторський нагляд.

Одразу запам’ятаємо дві речі: експертизу проекту не може робити його проектант (логіка!), а вартість проекту та його експертизи залежить від загального кошторису будівельних робіт.

 

Проектанти (за 2018 рік)

Проектанти (за 2018 рік)

Ця стаття не є бухгалтерською звітністю, і ми можемо помилятися в цифрах (+-). Проте вона чітко показує проектувальників-фаворитів міської влади.

Наталя Риболовлєва (чий ФОП зареєстрований лише в кінці 2017 року) за минулий рік отримала замовлень на суму майже 5 млн грн. Ми не зайшли в мережі будь-яке згадування за її іменем чи телефонним номером, що вона займається проектуванням. Завдяки її ідентифікаційному коду відомо, що жінці 60 років. Тобто її успішний бізнес вона розпочала вже на пенсії.

За її ж адресою прописана ФОП Марина Риболовлєва, яка займається обслуговуванням наземного транспорту. Зокрема, комунальне підприємство «Полтава-сервіс» віддало їй у користування автостоянку на вулиці Грушевського. Ну, не віддало, а просто дозволило збирати кошти з власників автомобілів.

На другому місці за обсягами замовлень – ФОП Яна Мурза. Зокрема, вона проектувала ремонт підземних переходів та пішохідної ділянки по вулиці Соборності, що мав розпочатися у цьому році, але щось пішло не так. Фактично проект презентував її чоловік – Сергій Мурза. Про нього далі.

Ще одна історія успіху – це ФОП Анастасія Сергіївна Йовенко. Відкривши власну справу в березні 2018 року, вона отримала 17 замовлень на суму 2,6 млн грн. Вказаний контактний номер телефону Анастасії збігається з номером іншого проектувальника Романа Мягкохліба. Схоже, що мова йде про родичів.

Скріншот сторінки у соцмережі Анастосії Йовенко

На жаль, мало відомо про 25-річного Володимира Білоуса (1,9 млн грн замовлень). Свій ФОП він відкрив ще в «далекому» 2016 році, чоловік прописаний у селі Наріжжя під Семенівкою. Із того ж району походить і відсторонений начальник УЖКГ Сергій Сінельнік, але то не гріх. Проте питання, як УЖКГ знаходить постачальників, про яких немає інформації в мережі – відкрите.

 

Експертиза проекту

Про ці роботи ми дізнались з пошуково-аналітичної системи 007, що містить інформацію про всі грошові перекази бюджетних установ. Нашу увагу привернула тотальна монополія. За минулий рік ми знайшли 294 транзакції щодо експертизи проектів, й усі вони були на рахунок ТОВ «Експертиза ЗО», а це – 700 тис. грн.

Засновником цього харківського підприємства вказана Ольга Зміївська. Нам це підприємство цікаве тим, що на ньому працює дружина Сергія Сінельніка – Тетяна. Тобто, незалежну оцінку проектів для УЖКГ проводить підприємство, де працює дружина на той час начальника УЖКГ.

Заради справедливості треба сказати, що це підприємство отримує замовлення на експертизу проектів по всій країні, а в Полтаві має окремий філіал. На сайті Міністерства регіонального розвитку можна знайти експертизи, які «Експертиза ЗО» робило для державного фонду регіонального розвитку.

Підпис Сергія Мурзи на експертизі

 

Експертиза для Міністерства регіонального розвитку і будівництва (Підпис Приведенного)

У цих документах видно, що експертом на підприємстві працює не лише Тетяна Сінельнік, а й Сергій Мурза – чоловік Яни Мурзи. Він, як ми вже говорили, презентував проект реконструкції вулиці Соборності, а фірма, де він працює, отримала 150 тис грн за експертизу, по суті, його проекту.

Цікавим є те, що Тетяна Сінельнік на деяких замовленнях вказує контактним номером телефону особистий номер Сергія Мурзи.

Сам Сергій Мурза нам повідомив, що не виконував експертизу своїх власних проектів.

Також варто звернути увагу, що експертизу для «Експертиза ЗО» (ми також втомились від тавтології) робить і Сергій Приведенний – чоловік Катерини Приведенної. Остання за два роки існування свого ФОП отримала від УЖКГ замовлень щодо ремонту ліфтів на 10 млн грн. На замовленнях вона вказує спільний з чоловіком контактний номер.

 

Технічний та авторський нагляд, або чому Сінельнік відсторонений з посади УЖКГ

Ну, авторський – це зрозуміло, автор проекту слідкує за його дотриманням. Тому ми не будемо сюди заглядати. Інша справа – технагляд. Він відіграє важливу роль, адже на нього покладено:

 • контроль над якістю обладнання, матеріалів;
 • ведення обліку всіх проплачених робіт ( у тому числі, робіт, де виявлені недоліки);

Технагляд має здійснювати сам замовник будівельних робіт (в нашому випадку – УЖКГ), адже в його інтересах якість виконаних робіт. Якщо технагляд робити нікому, то дозволяється винаймати спеціаліста на стороні. Вартість технагляду також залежить від вартості будівельних робіт.

В УЖКГ до 2015 року відповідні спеціалісти були – цілий відділ очолював Віталій Пасько. Проте у 2016 році відділу не стало, а відповідні послуги стали отримувати спеціалісти на аутсорсі. Наприклад, таким став ФОП Віталій Пасько. Колишній керівник відділу технагляду, як ФОП отримав від УЖКГ замовлень на 4 млн грн.

Проте рекордсменом по технагляду за будівельними роботами УЖКГ стала Альона Харченко – вона за два роки отримала 8 млн грн. Дівчина до співпраці з УЖКГ працювала бухгалтером. За інформацію «Полтавщини», її сестра Марина працює завідувачкою сектору по утриманню житлового фонду УЖКГ. Їх мати ж працює головним спеціалістом управління майном комунальної власності міста.

З 2018 року в УЖКГ повертається відділ технагляду. Зміни сталися після того, як кабмін змінив правила, і тепер такі роботи можуть проводити лише ті особи, які мають профільну вищу освіту. Таким чином, УЖКГ заплатив більше 10-ти мільйонів на аутсорс, а потім повернув технагляд у штат.

 

Як результат…

Проект дозволяє встановити вартість робіт (В рамках ДСТУ). Від вартості робіт залежить сума витрат на дотичні послуги. Проекти для УЖКГ по документах виконують:

 • пенсіонерка, про яку немає інформації, але її родичка давно співпрацювала з комунальним підприємством «Полтава-сервіс»;
 • сестра одного з проектантів, яка проживає у Чернігові;
 • дружина колеги Тетяни Сінельнік;
 • люди, про яких мало інформації в мережі.

Незалежну перевірку проекту робить:

 • підприємство, де працює дружина начальника УЖКГ, чоловік проектанта, чоловік одного з підрядників УЖКГ.

Після вибору підрядника, до яких також є питання (тут і тут) їх роботи контролювали:

 • сестра працівниці УЖКГ;
 • колишній робітник УЖКГ.

Із усіма ними договори укладали без тендеру. Майже усі вони почали отримувати замовлення одразу після відкриття ФОПу. Усі ці ланки пов’язанні між собою та УЖКГ не лише договорами, а й родинними зв’язками. Тобто, фактично родини слідкували за роботою один одного й отримували за це кошти з бюджету міста. Попри те, що тут очевидний конфлікт інтересів.

Матеріал готувався ще до відсторонення Сергія Сінельніка з посади. Проте саме технагляд став однією з причин відкриття кримінального провадження й відсторонення його з посади начальника УЖКГ.

 

Графіка Богдана Оженілка

Опублікована: 11 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація