Рятувальники водолазної служби Полтавської міської ради розповіли як діяти, якщо провалилися у крижану воду.

Вночі у Полтаві температура нижче 0 градусів, але вдень тепліше. Тому на водоймах міста лід тонкий – приблизно 3 см. Небезпечна товщина льоду становить до 7 см. Тож директор служби Євген Савчук звернувся до полтавців:

«Наближаються новорічні та різдвяні свята, погода вносить корективи, тонкий лід вдень підмивається водою, а вночі примерзає. Будьте обережні при виході на лід. Рибалки нехтують правилами поведінки на льоду».

Рятівник та рибалка Іван Станов каже, що теж провалювався під лід на зимовій риболовлі:

«Коли рубаємо лунку, то по льоду йде тріщина. Прийшов на зимову рибалку і з товаришами провалилися у лунку. Почав гукати людей на допомогу. Нас витягли мотузкою. Головне – ніколи не панікуйте». 

Тож як діяти показує рятувальник Євген Ковальов. Спершу він перевіряє кригу на міцність, але на тонкій ділянці льоду падає у воду:

«Температура води – 0 градусів. У такій воді людина зможе протриматися 2 хвилини, а потім замерзають тканини й м’язи. У першу чергу треба не панікувати, а необхідно оглянутися чи є хтось поряд, широко розкинути руки і виповзати на поверхню льоду. Обов’язково треба повертатися тим шляхом, яким ви йшли. Також неможна бігти».

Рятувальник служби Ігор Місцевра каже, що аби врятувати людину з води, можна використовувати пасок, пусту пляшку, сумку, гілку та буксирний трос.

Іван Станов показує, яке знаряддя необхідне кожному рибалці. З рибальського ящика Станов витягує мотузку, жилет, «зацепи», які він протягує через рукава верхнього одягу:

«Обов’язково у ящику повинні бути 2 “зацепи”. Їх я вдягаю через рукава, як рукавички. Якщо ви провалилися під лід, то під руками вже є чим зачепитися. Потім потихеньку виповзаєте, але бажано на груди, а якщо є течія, то ваші ноги підійме вода. Бажано, щоб був жилет, бо в житті всіляке буває». 

Нагадаємо, що полтавські рятувальники розповідали про те, як рятують людей на водоймах.

Loading...