Гра в імітацію. Хіт-парад обшуків в управліннях Полтавського міськвиконкому за останні роки

Автор: Максим Самойдюк, 17 січня, 08:32

Фото: Хіт-парад обшуків в управліннях Полтавського міськвиконкому за останні роки


15 січня співробітники СБУ провели обшуки в УЖКГ та УКБ виконкому Полтавської міськради. Ми вирішили подивитися, чим завершилися попередні обшуки.

Про обшуки в управлінні житлово-комунального господарства та управлінні капітального будівництва повідомило ІВ «Полтавщина», потім інформацію підтвердили в Службі безпеки та на деяких телеграм-каналах.

Якщо коротко, то співробітники СБУ вважають, що комунальники з підрядниками завищували вартість будівельних матеріалів, а потім виводили кошти через конвертаційні центри. Під підозрою співпраця з ТОВ «БК «Енергосфера» та ТОВ «Технобуд Україна», які пов’язані між собою.

Ці підприємства (принаймні по документах) реконструювали дитячу та 3 міську лікарню, міський пляж та обласні об’єкти, а саме сесійну залу облради та будували ЦНАП поруч з тим же приміщенням.

Проте обшуки для чиновників міськвиконкому це така ж звичайна річ, як колесо маршрутки у Полтаві, яке відпало. Тому ми вирішили пригадати, а чим завершувалися інші резонансі слідчі дії у приміщенні наших комунальників.

Спойлер: ні*им

Отже н̶а̶ш̶.

Повз УЖКГ я бєз шуток нє хожу… Епізод 1

Наймасовіший флешмоб з̶ ̶у̶х̶в̶а̶л̶о̶ю̶ ̶т̶а̶ ̶с̶л̶і̶д̶ч̶и̶м̶и зі слідчими діями відбувся у вересні 2017 року. Тоді співробітники Генпрокуратури обшукували все керівництво міста, адже вважали що ті причетні до нанесення збитків бюджету при ремонті доріг. Називали суму у сотні мільйонів гривень.

У ході обшуків навіть «обчистили» бухгалтера Матковського Тетяну Ловоцову на мільйон гривень готівки. Щоправда, через помилку прокурорів правоохоронцям не вдалося арештувати документи, які були вилучені.

Закінчилось це все тим, що нічим не закінчилось, адже остання ухвала датована далеким 2018 роком й там мова йде про скаргу адвоката на бездіяльність слідчого.

Епізод 2

У тому ж таки 2017 році, але вже у травні, УЖКГ обшукувала прокуратура Полтавської області. Причина все та ж: нібито керівництво розікрало гроші на ремонті доріг у 2016 році. За матеріалами слідства, керівництво УЖКГ з підрядниками вивели 1,6 млн грн на рахунки фіктивних фірм, що зареєстровані на випадкових людей.

З тексту ухвали вбачається, що тодішній (й нинішній) очільник ЖКГ Сергій Сінельнік може давати майстер-класи по поводженню під час обушків. Так, він при свідках та слідчих розбив свій телефон т̶а̶ ̶з̶’̶ї̶в̶ ̶ф̶л̶е̶ш̶к̶у. Також розбився телефон його заступника Костянтина Малька. Проте слідчі все одно арештували телефони наших головних комунальників.

Вся ця історія завершилась невідомо чим, але з 2017 року нові ухвали по ній не виходять.

Епізод 3

У тому ж таки насиченому для УЖКГ 2017 році, а саме в лютому, також були обшуки. Стосувалися вони співпраці комунальників з ФОПами. Частина з яких відкривала ФОП й закривала його, і дивно, але була пов’язана з партією «Совість України» (партія тодішнього міського голови Олександра Мамая, якщо хтось забув).

Правоохоронці перевіряли договори на суму 34 мільйони гривень. Так, з того часу, документи перевіряють вже мінімум три роки, адже ухвали у цій справі не оновлюються. Проте, у 2019 році правоохоронці розслідували смерть пенсіонера від падіння бурульки. Відомо, що покрівлю будинку з якого впала бурулька, ремонтував саме один з таких ФОПів – ексдепутат Ленінської (подільська вже) райради Микола Сіровський.

Тоді ж вони прохали отримати доступ до документації, яка і зберігалася в них самих з часів того самого обшуку.

Епізод 4

Не зовсім про обшуки, але є привід нагадати, що в лютому 2019 року Сергія Сінельніка відсторонили через Печерський райсуд від займаної посади. Тоді ж йому і оголосили підозру через операції з технагляду. Його для УЖКГ здійснювали «свої» ФОПи і отримали за це 5 мільйонів гривень.

Так далеко в розслідуваннях правоохоронці (тут мова йде про Генпрокуратуру) не заходили. Проте, остання ухвала у цій справі була опублікована ще влітку і це було також клопотання адвоката. Сам Сергій Володимирович вже на посаді.

Умовивід

Це не всі обшуки, адже лише УЖКГ обшукували за останній час двічі (ще обшукали документацію проєктантів). А ще є інші відомства, а іноді обшукують й самих правоохоронців.

Єдині обшуки, які дали видимий результат у Полтаві були проведені детективами НАБУ у лютому 2019 року в керівництва облради. Проте, результатом стало звільнення фігурантів справи, а до суду ще далеко. Звільнення ж було скоріш продиктовано виборами президента, які тоді вже підкрадалися немов полярна лисиця до лемінгів.

Мораль: обшукам треба вірно виділяти час та місце. Бо більшість обшуків в УЖКГ холості. Можливо, правоохоронці недостатньо професійні і не вміють доводити кримінальні провадження до кінця, а можливо, УЖКГ – це святиня чесних чиновників чи обшуки мають іншу мету й вона досягається, але широкому загалу про це знати не треба. Риторика.

Стаття написана в абсурдному стилі, немов натякаючи на абсурдну буденність нашого життя.

 

Обкладинка Марини Вісич

Опублікована: 17 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація