snHOxwO4l6uMqqe2

Полтавська обласна бібліотека ім. І. П. Котляревського провела «Історичний урок єднання» до Дня Соборності України, який ми відзначаємо 22-го січня. Цьогоріч виповнюється 99 років з дня підписання акту злуки УНР та ЗУНР. Ця подія, фактично, об’єднала Україну в єдину державу.

На захід завітали учителі історії шкіл області, учні Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища ім. Маршала Бірюзова та учні Полтавського професійного ліцею сфери послуг.

Зустріч розпочали з перегляду відеоматеріалів, присвячених проголошенню акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної республіки у 1919-му році. Завідувачка відділу краєзнавства Марина Федорова підготувала коротку, проте змістовну історичну довідку про видатну подію нашої історії.

Зазвичай бібліотека проводить подібні заходи для выдзначення круглих дат. Галина Вовченко, модераторка заходу та провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності, говорить:

«Патріотизм повинен бути в серці, тобто, треба якусь конкретну справу робити. От, наприклад, як «живий ланцюг» 21-го. Ці моменти переконують так, як ніщо».

Галина Вовченко, провідна бібліотекарка та модераторка заходу

Бібліотекарка також зазначає, важливість демократичного підходу у вирішенні проблем:

«Не дивлячись на те, що йшли бої, йшла війна, чубилися за владу. Люди в такому хаосі визнавали, що можна вирішити питання демократично, що можна домовитись. Так, домовлялися рік, два, але ж домовилися. Можна було вирішити. Дипломатія це на сьогодні та річ, тільки  якою можна говорити».

Нагадаємо, полтавців запрошують долучитися до акції «Ланцюг Єднання», що відбудеться 21-го січня у Корпусному парку. Збір учасників починається о 12 годині, з собою бажано мати українську символіку.

Loading...