zrsDqK2l8dLKQHIK

29 січня в Октябрському райсуді допитали двох свідків у справі корупції екс-директора КП «Полтавафарм» Валерія Прядка і Руслана Гнєздова. Судові дебати попередньо призначили на 18 квітня. Раніше суд вже допитав 5 свідків у справі. Серед них представники правоохоронних органів та працівники КП «Полтавафарм». Покази свідків суттєво різняться. Наразі залишається питанням, чи дійсно вже екс-директор «Полтавафарм» […]

29 січня в Октябрському райсуді допитали двох свідків у справі корупції екс-директора КП «Полтавафарм» Валерія Прядка і Руслана Гнєздова. Судові дебати попередньо призначили на 18 квітня.

Раніше суд вже допитав 5 свідків у справі. Серед них представники правоохоронних органів та працівники КП «Полтавафарм». Покази свідків суттєво різняться. Наразі залишається питанням, чи дійсно вже екс-директор «Полтавафарм» Валерій Прядко хотів надати неправомірну вигоду для швидкого отримання ліцензії на реалізацію наркотичних речовин у мережі аптек «Полтавафарм». Версією захисту є ймовірне затягування процесу зі сторони правоохоронних органів та натяки на хабар.

Нагадаємо, резонансна справа триває з травня 2017 року. Тоді правоохоронці оголосили про затримання директора КП «Полтавафарм» Валерія Прядка та начальника відділу з економічної безпеки підприємства Руслана Гнєздова на спробі надання працівникам Управління протидії наркозлочинності хабара в розмірі 35-ти тисяч гривень. Зазначали, що це лише частина суми; загалом «домовлялися» ніби на 270 тисяч гривень. Розслідунням займалося НАБУ, обвинувачі – Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Розглядає справу в першій інстанції Октябрський райсуд Полтави.

Сьогодні, 29 січня продовжили допитувати свідків. Заплановано було допитати трьох свідків, серед яких Михайло Черній (на той час – заступник начальника УПН), В’ячеслав Ясько (старший оперуповноважений УПН) та Олена Карпенко (головний бухгалтер КП «Полтавафарм»). Проте Михайло Черній до суду не з’явився, посилаючись на стан здоров’я. Тому його допитають на наступному засіданні.

Свідок Вячеслав Ясько, з 2014 року працює старшим оперуповноваженим УПН. Свідок повідомляє, що в його обов’язки входить виявлення незаконного обігу наркотичних речовин. Станом на травень 2017 року ‒ також перевірка закладів для реалізації наркотичних та психотропних речовин. Не зважаючи на вищесказане, повідомляє, що прямого відношення до справи взагалі не має. З директором «Полтавафарм» свідок не знайомий, але знає Олега Смірнова, який раніше проходив свідком у справі, що вів Ясько. Ні про надання неправомірної вигоди, ні про благодійні внески від КП «Полтавафарм» свідок Ясько на той момент нічого не знав. На запитання прокурора, чи були якісь дії або натяки, які б дали підставу вважати, що представники «Полтавафарм» хочуть надати неправомірну вигоду, В’ячеслав Ясько відповів, що такі висновки можна робити лише після прямої пропозиції хабара.

Зазначимо, раніше працівники УПН – Леонід Горяєв та Геннадій Ноженко говорили, що велика кількість дзвінків чи пропозиції «неформальних» зустрічей є підставою вважати про намір надання неправомірної вигоди.

Другий свідок Олена Карпенко зі сторони захисту – головний бухгалтер КП «Полтавафарм». Про необхідність продовження ліцензії на реалізацію наркотичних та психотропних речовин свідок знає. Проте про надання Прядком хабара працівникам УПН їй нічого не відомо. Про переказ коштів на благодійний фонд «Правозахисник» (фонд «Правопорядок», який розміщений на території ГУНП Полтавської області), свідку також не відомо.

Хоча, на минулому судовому засіданні Олег Смірнов (начальник відділу безпеки КП «Полтавафарм») говорив, що вони були готові переказати кошти, директор дав на це згоду. Тому головний бухгалтер підприємства, імовірно, мала б про це знати.

Наступне засідання заплановане на 28 березня.

Тоді допитають останнього свідка в справі – Михайла Чернія (на той час – заступник начальника УПН). Також оголосять результати лінґвістичної експертизи промов учасників подій (клопотання, заявлене 22 січня стороною захисту, підтримали судді).

4 квітня – допитають обвинувачених Валерія Прядка та Руслана Гнєздова. І вже на 18 квітня заплановані судові дебати – завершальний етап судового процесу.

Якщо суддям вдасться встановити надання неправомірної вигоди зі сторони представників КП «Полтавафарм», то відповідно до частини 3 статті 369 Кримінального кодексу України, їм загрожує покарання позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Loading...