«Мертва душа» з бронюванням: у Полтаві викрили схему в Держпродспоживслужбі

Фото ДБР
У Полтаві викрили схему, за якою чоловіка начебто оформили на посаду провідного інспектора в Держпродспоживслужбі. Попри відсутність на роботі та невиконання обов’язків, йому могли регулярно нараховувати зарплату.
Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику одного з відділів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та чоловіку, якого, за даними слідства, фіктивно працевлаштували. Про це повідомили в ДБР 8 червня.
За даними слідства, восени 2024 року посадовець разом з іншими особами ймовірно оформив чоловіка на посаду провідного інспектора. Однак фактично той не виконував жодних службових обов’язків, не з’являвся на роботі, а його працевлаштування існувало лише на папері.

Попри це, «співробітнику» регулярно нараховували заробітну плату та інші виплати з державного бюджету. У результаті таких дій державі завдали збитків на понад 600 тис. грн.
Слідчі встановили, що фіктивне працевлаштування з подальшим бронюванням від мобілізації начебто організували в інтересах близького друга родини керівництва обласного управління Держпродспоживслужби.
Наразі правоохоронці перевіряють причетність інших службових осіб до реалізації цієї схеми та з’ясовують, чи були в установі інші випадки зловживань.

Начальнику відділу повідомили про підозру за статтями щодо заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, а також службового підроблення.
Чоловіку, який формально обіймав посаду та отримував бюджетні кошти, також оголосили підозру у заволодінні майном. Досудове розслідування триває. Санкція інкримінованої статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
Раніше ЗМІСТ писав, що продаж бронювання від мобілізації викрили у Полтаві. У Полтаві затримали безробітного місцевого мешканця за підозрою в організації схеми ухилення від призову через оформлення документів про бронювання.