Мінкультури винесло припис щодо негайного зупинення будівельних робіт за Кадетським корпусом

Автор: Вікторія Баберя, 7 серпня, 09:58

Фото: Мінкультури винесло припис щодо негайного зупинення будівельних робіт офісу за Кадетським


Відповідний припис винесли за результатами проведеного на початку липня візуального обстеження стану будівництва за Кадетським корпусом (вул. Соборності, 40).

Відповідно до документа, який надав ЗМІСТу голова ГО SavePoltava Віктор Трофименко, приватна виробничо-комерційна фірма «МАЛЬВА» повинна:

  • негайно припинити проведення будь-яких будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція нежитлових приміщень (майстерні) з добудовою під нежитлові приміщення громадського призначення з підземним паркінгом по вул. Соборності, 40, які виконуються в межах Центрального історичного ареалу міста Полтава та центральної комплексної охоронної зони пам’яток й в безпосередній близькості до пам’ятки архітектури національного значення Кадетський корпус з відхиленням від погодженої у встановленому порядку проєктної документації;
  • вжити заходів із приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини;
  • надати пояснення щодо фактів порушення законодавства про охорону культурної спадщини та завірені належним чином копії дозвільної та проєктної документації, на підставі якої проводяться роботи.

За невиконання законних вимог щодо усунення порушень вимог законодавства про охорону культурної спадщини або невиконання припису, винні особи можуть бути притягнуті до адмінвідповідальності з накладанням відповідних фінансових санкцій згідно з нормами чинного законодавства.

Пояснимо, йдеться про зведення другого поверху офісу за Кадетським корпусом, що суперечить паспорту об’єкту і порушує дозволи Мінкультури.

ЗМІСТ писав про наміри фірми «Мальва» зводити офіс за Кадетським стало відомо ще у 2017 році – тоді на розгляд депутатів ПМР подали проєкт будівництва 5-поверхівки та через розголос у ЗМІ питання зняли з розгляду. Потім фірма внесла зміни й почала планувати будівництво 1-поверхового офісу з підземним паркінгом. Проєкт значився як «Реконструкція нежитлових приміщень (майстерні) з добудовою під нежитлові приміщення громадського призначення з підземним паркінгом».

З документів, наданих ГО SavePoltava, Міністерство культури України погодило історико-містобудівне обґрунтування реконструкції нежитлових приміщень для врахування при розробці відповідної проєктної документації, зокрема в частині обмеження максимальної загальної висоти реконструйованих об’єктів на рівні +9 метрів від денної поверхні землі та збереження їх основних об’ємно-просторових характеристик. 

І попри це,  те, що зараз будують поблизу Кадетського точно відрізняється від паспорта об’єкта, який надавала «Мальва» на початку будівництва. Цьогоріч, 10 червня, відбулася виїзна нарада з питання обстеження земельної ділянки по вул. Соборності, 40. Тоді зафіксували факт порушення – будівництво другого поверху споруди, що не передбачено проєктом. Відповідних документів, що дозволяють проводити зміни на об’єкті членам наради не представили.

Також поліція відкрила кримінальне провадження за зверненням Полтавської міської ради, а тепер матеріали в повному обсязі передані прокуратурі.

Опублікована: 7 серпня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація