На мапі Полтави упродовж двох років з’являться нові туристичні об’єкти

Автор: Каріна Тютюнник, 15 серпня, 10:42

Фото: У Полтаві реалізують Програму зі створення туристичної інфраструктури (Джерело - urbanlifenstyle.com)


Міськрада опублікувала план реалізації Стратегії економічного розвитку міста на найближчі два роки. Однією із стратегічних цілей, згідно з документом, є розвиток туризму, який передбачає створення нових туристичних продуктів на території нашого міста.

До кінця 2019 року влада Полтави планує сформувати туристичну інфраструктуру міста, шляхом створення нових об’єктів. Упродовж двох років заплановано реалізувати шість проектів, спрямованих на підвищення туристичної привабливості регіону.

Музей мініатюр «Полтава – історична»

Цей музей планують розмістити в «Сонячному парку». Експозиція складатиметься з семи різних мініатюр, що зображуватимуть найбільш відомі пам'ятки Полтави, серед яких пам'ятник Тарасу Шевченку, Краєзнавчий музей, Свято-Успенський собор, Хрестовоздвиженський монастир, Свято-Самсонівська церква, та інші.

Усі фігури зроблять з гіпсу або білого каменю і укладуть в непробивні прозорі контейнери, щоб виключити їх псування, вночі вони будуть підсвічуватися мініатюрними софітами.

На реалізацію проекту планують витратити 1 млн грн, реалізують його до кінця 2018 року за рахунок бюджету міста та підприємців.

Музей мініатюр, Алея Наталки й Петра

Алея Наталки і Петра

Наступний задум – алею Наталки і Петра – планують втілити вже за декілька місяців. Проект, бюджет якого 1,5 млн грн, передбачає створення в історичному центрі міста алеї з оглядовим майданчиком, де будуть використані технології енргоефективності. Також організатори планують в центрі обє'кта встановити пам'ятники Петру і Наталці.

Фінансування проекту відбуватиметься за рахунок міжнародних донорів, міської влади та підприємців.

Канатний парк із навісною переправою

До вересня 2018 року для любителів активного відпочинку створять канатний парк зі скалодромом та величезними гойдалками. Туристичний об’єкт розташують на узбережжі річки Ворскла біля Полтавської ЗОШ №22.

Проект, з бюджетом 1 млн грн, фінансуватимуть за рахунок коштів державного бюджету, спонсорських та позабюджетних.

Канатний парк, Сонячне дерево

Еко-об’єкт «Сонячне дерево»

Також до кінця року в «Корпусному парку» планують встановити «Сонячне дерево» – об’єкт обладнаний сонячними батареями, пристроєм для роботи точки доступу Wi-Fi та зарядження гаджетів за допомогою вбудованих дротів і USB-портів.

Мета проекту – показати містянам потенціал у використанні альтернативної сонячної енергії та облагородити територію Полтави.

На реалізацію задуму необхідно 250 тис. грн, джерелом фінансування стануть: міський бюджет, підприємці та міжнародні організації.

Алея Героїв

До 14 жовтня цього року в парку імені Івана Петровича Котляревського створять меморіальну алея загиблих в АТО полтавців «Алея Героїв».

Проектом передбачено встановлення 3D дошки, на якій транслюватимуть інформацію про загиблих натовців. Також алею планують оформити в сучасному стилі: вона матиме стильні скамейки, клумби та лофт.

Міська влада готова виділити з бюджету на реалізацію проекту 2 млн грн.

Алея Героїв, Смак пряника

 Туристична точка «Смак полтавського пряника»

До кінця 2019 року планують створити туристичний маршрут «Смак полтавського пряника». За ідеєю організаторів, в Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкриють експозицію пряничних дошок (форм для виробляння пряників).

Туристи матимуть змогу дізнатися історію полтавського пряника, побачити процес приготування смаколиків та взяти участь у майстер-класі з оздоблення солодощів.

Орієнтовна вартість проекту складає 65 тис. грн, для втілення задуму залучать кошти підприємців, виконавця, також допоможе міський бюджет.

Крім створення туристичної інфраструктури, Програма розвитку бізнесу міста передбачає підтримку бізнес-кластерів, стимулювання експорту та розвиток креативних індустрій.

 

Інфографіка Максима Скворцова

Опублікована: 15 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація