На Полтавщині 20 червня лунають сирени: причини повітряних тривог

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Автори: Костянтин і Влада Ліберови

Відстежуємо інформацію про актуальні загрози для Полтавщини за повідомленнями Повітряних Сил ЗСУ.

Мапа тривог 20 червня:

10:14 – на Полтавщині оголосили повітряну тривогу.

Повітряні Сили ЗСУ повідомляють про загрозу застосування авіаційних засобів ураження для прифронтових областей.

10:43 — відбій.

11:02 — повітряна тривога на Полтавщині.

11:38 — відбій тривоги.

13:48 — на Полтавщині оголошена повітряна тривога.

Повітряні Сили ЗСУ повідомили про ракетну небезпеку по всій Україні. Зафіксовано зліт МіГ-31К з аеродрому Саваслейка.

14:20 — відбій тривоги.

17:42 — повітряна тривога на Полтавщині.

Повітряні атаки на Полтавщині

17 червня росіяни завдали ракетного удару по Полтаві. У Полтавській обласній прокуратурі повідомили, що розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.

За попередніми даними, армія РФ атакувала крилатою ракетою Х-59. Унаслідок удару поранень зазнали мирні жителі.

Область перебувала під атакою росіян. Відомо про спробу атакувати Полтаву з повітря у ніч на 16 червня. Повітряну тривогу на Полтавщині оголосили о 22:58. Повітряні Сили повідомили про ракетну небезпеку для Полтавської, Донецької, Дніпропетровської, Черкаської та Кіровоградської областей. За кілька хвилин повідомили, що під загрозою Кременчук.

Згодом Полтавська ОВА повідомила про атаку Полтавщини. О 23:37 оголосили відбій тривоги.

У ніч на 12 червня російська армія запустила по Україні ударні дрони та ракети.

Уночі військові попереджали про рух ворожих дронів і ракет територією Полтавщини. «Шахеди» заходили до області з Харківщини й рухалися на північ. Після 3:00 стало відомо про загрозу БпЛА та ракет для Миргорода. Зранку Повітряні Сили сповістили, що в протиповітряному бою українська ППО збила 29 із 30 ворожих об’єктів.

7 червня російська армія обстріляла Полтаву. Ракета влучила в приватний будинок, з-під уламків якого дістали жінку.

Постраждалу госпіталізували у важкому стані. Лікарі боролися за її життя, проте не змогли врятувати.

Того дня через ракетний удар зазнали пошкоджень понад 50 приватних будинків. На місці події медики надали допомогу двом людям із гострою реакцією на стрес.

Ліквідацією наслідків обстрілу займалися 70 рятувальників та 16 одиниць техніки. У роботі ДСНС використовували відеокамери, бодікамери, квадрокоптери. Застосування техніки дозволило робити онлайн-трансляції для координації дій штабу, аналізу ситуації на місці події та ухвалення рішень.

За попередніми даними Полтавської обласної прокуратури, удар по приватному будинку в Полтаві російська армія здійснила ракетою Х-59.

У ніч на 5 червня під час сигналу «повітряна тривога» російські ударні безпілотники прямували на Миргород. Також намагалися атакувати інші частини регіону. ЗМІСТ писав, що протиповітряний бій на Полтавщині був успішним для українських захисників, адже дрони вдалося знищити. Щоправда, один з безпілотників уразив промисловість.