Музей «Етнографічна збірка “Древо”» оцифрував перші 100 зразків фрагментів вишивки, яка має історичну цінність для нашої культури.

Про це повідомив засновник музею Едуард Крутько на своїй сторінці у фейсбуці.

Едуард Крутько зі своєю командою зробили фото обрізків подолів та рукавів сорочок з вишивкою ручної роботи. Ці матеріали наразі несуть велику цінність для українців, адже в них збереглася історія нашої культури та народу.

Наразі фото, які зробив засновник музею зі своєю командою, готують до публікації. Люди зможуть в деталях роздивитися вишивку, матеріали та техніку, яку використовували наші предки для створення та оздоблення одягу.

У колекції музею «Етнографічна збірка “Древо”» є понад 2 тис. різних матеріальних та нематеріальних цінностей. Наприклад, сорочки та записи пісень. Більшість із них датуються кінцем 19 – початком 20  століття. Побутові речі у колекції, відображають життя поколінь та характеризують саме ту добу, коли їх створили  та використовували.

Про заснування проєкту, який популяризує українську культуру, про новий мерч та діяльність під час війни ЗМІСТ поспілкувався із засновником музею «Етнографічна збірка “Древо”». Почитати інтерв’ю з Едуардом Крутько можна за посиланням.

Фото Володимира Попова

Loading...