На водосховищі Полтавщини вилучили незаконні раколовки

Ілюстративна світлина
Ілюстративна світлина

Фото – goloskarpat.info

17 серпня рибоохоронний патруль провів рейд на Кам’янському водосховищі та річці Ворскла. У ході перевірки інспектори виявили та вилучили з водойм 23 раколовки.

Про виявлені раколовки повідомили у Полтавському рибоохоронному патрулі 18 серпня. У пастки потрапили 38 живих раків. Їх звільнили та випустили назад у природне середовище.

Чому раколовки заборонені?

Це пастки-сітки, які завдають шкоди, оскільки в них потрапляють не тільки раки, а й інші мешканці водойм, які не можуть вибратися і гинуть.

Крім того, раки відіграють важливу роль у підтриманні екологічного балансу водойм. Вони допомагають очищувати дно від органічних залишків.

Нагадаємо, що з 15 серпня до 30 вересня у Полтавській області діє заборона на вилов раків через період їхнього линяння. Це необхідний захід для збереження популяції.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися правил рибальства. У випадку виявлення порушень повідомляти за телефоном: +380969075008.

Якою буде відповідальність за порушення заборони

За незаконний вилов раків у період заборони передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність. Компенсація за кожного незаконно виловленого рака становить 3 тис. 332 грн.

Державна екологічна інспекція Центрального округу закликає рибалок дотримуватися встановлених правил.

Нагадаємо, що 50 кілограмів раків незаконно виловив житель Полтавщини. Його затримали. Подія сталася 30 березня в селищі Диканька. На місце події прибули слідчо-оперативна група поліції, представники регіонального ландшафтного парку «Диканський» та рибінспектор.

Під час огляду мікроавтобуса Volkswagen Т4, яким керував мешканець Опішні, знайшли понад 1 тис. 700 річкових раків загальною вагою близько 50 кг. Їх чоловік перевозив без дозвільних документів.

Виловлених раків вилучили та передали для реалізації в дохід держави. Правоохоронці встановлювали походження вилову та суму завданих державі збитків.

Раків не можна ловити у певний період часу з метою їхнього збереження та охорони на час спарювання та виношування ікри. 

Після завершення терміну дії заборони добова норма вилову на водоймах загального користування становитиме 30 штук, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – 50 штук. Мінімальний розмір, дозволений до вилову – 10 см. Також заборонений лов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.