Нам не вистачає слідчих: в.о. керівника ДБР у Полтаві про справу Саєнко, зарплату 40 тисяч і ненормований графік роботи

Автор: Віталій Крицький, 23 червня, 15:04

Фото: Світлана Савченко


Виконувачка обов’язків керівника територіального управління Державного бюро розслідувань у Полтаві Світлана Савченко розповіла про роботу слідчих, реконструкцію будівлі колишніх профспілок і чи відчувала політичний вплив на свою діяльність.

ЗМІСТ заходить у приміщення колишнього будинку профспілок по вулиці Соборності, 37 за 15 хвилин до початку інтерв’ю. Саме тут тепер розташовується територіальне управління Державного бюро розслідувань, яке працює на 4 області: Харківську, Сумську, Дніпропетровську та Полтавську.

Примітно, що по сусідству знаходиться Кадетський корпус, який поки так і не почали рятувати. Будівля, де наразі працює ДБР, виглядає дещо краще, але все одно потребує капітального ремонту. Особливо покрівля.

Теруправління ДБР у Полтаві розпочало роботу на початку грудня 2018 року. Його керівником призначили колишнього начальника ГУ НП у Полтавській області Володимира Тимошка. Наразі він вже місяць перебуває на лікарняному, який співпав із наказом про його звільнення. Цікаво, що у відповідному документі зазначено, що звільнення Тимошка відбудеться в перший же робочий день після закінчення лікарняного.

Тому сьогодні ми говоримо з його першою заступницею, яка тимчасово виконує обов’язки директора – Світланою Савченко.

 

«За більше ніж півроку я не відчувала жодного політичного тиску»

 

Віталій Крицький (далі В): Що відбувається з Володимиром Тимошко? Його звільняють чи ні?

Світлана Савченко (далі С): Це питання за межами нашої компетенції. Наразі він на лікарняному з 24 травня. Іншої інформації, наприклад, що з ним сталося, або коли він вийде на роботу, в мене немає.

В: Його тривалий лікарняний пов’язаний із звільненням?

С: Я не можу це коментувати. Достовірних відомостей не знаю. Особисто я займаю нейтральну позицію в цьому питанні.

Світлана Савченко

В: Схоже, що в намаганні звільнити Володимира Тимошка є політичне забарвлення.

С: Моя особиста думка – ні. Ми працюємо більше ніж півроку і жодного політичного процесу або впливу на собі я не відчувала.

В: Готові зайняти місце керівника теруправління?

С: Ця посада передбачає обов’язковий конкурс. Я про це не думаю.

В: Діяльність вашого теруправління охоплює Харківську, Дніпровську, Сумьску та Полтавську області. Як так вийшло, що рішення приймаються саме в Полтаві, а не у великому місті, наприклад, Харкові?

С: Так передбачив закон. Сім територіальних управлінь, окрім центрального, розташовані в невеликих обласних центрах. Був закон, згідно з яким хотіли все ж таки перенести центр до Харкова, але в пояснювальній записці до документу зазначили: доречно залишити терупрвавління саме в Полтаві, оскільки якщо перенести його в інше місто, можливий вплив окремих осіб на діяльність працівників.

В: У Полтаві вплив неможливий?

С: Полтава не є мегаполісом, впливи зведені до мінімуму – так вважають законотворці. І нас це також влаштовує.

В: Зручно постійно їздити в Харків, Дніпро, Суми?

С: Можливо, не дуже. Але коли ми брали участь у конкурсі на посади, то розуміли, на що йшли.

В: Ви знаходитеся в історичний будівлі в самісінькому центрі міста. Але видно, що вона потребує ремонту.

С: Так, ми плануємо реконструкцію. Зауважу, що будівля є пам’ятником архітектури національного значення, тому мова йде тільки про реконструкцію, а не ремонт. Щоб її провести, ми повинні отримані погодження охоронного договору від Міністерства культури. А так, плануємо розпочати з покрівлі. Хочеться вірити, що до розроблення проекту ми вирішимо всі питання з Мінкультом. Зауважу, що з семи теруправлінь ми єдині маємо будівлю у власності, а не орендовану.

Будівля потребує ремонту

Будівля потребує ремонту

У робочий день усі на місцях - працюють

В: Можливо, швидше та дешевше переїхати в інше місце?

С: Такі пропозиції не надходили. Якщо б були – можливо б і подумали. Але ця будівля наша, і передавати її комусь було б недоречним. У жовтні минулого року ми заїхали сюди й зробили мінімальний ремонт. У планах на цей рік розробити проектно-кошторисну документацію на реконструкцією всієї будівлі. Але як і всі, ми обмежені в кошторисних призначеннях.

 

«1800 проваджень на 53 слідчих»

 

С: Починаючи з 27 листопада минулого року в нас на розгляді було 2 тисячі 200 кримінальних проваджень: 256 направлено до суду, 178 вже закрили. Це велика цифра, враховуючи, що штатна чисельність слідчих 53 особи, а фактично 36. На 36 слідчих 1800 проваджень – величезне навантаження.

В: У середньому 50 справ на кожного... Наскільки слідчі справляються зі своєю роботою?

С: Справляються, але кадрове забезпечення – актуальна проблема для нас. Наразі оголосили конкурси, щоб збільшити штат.

В: Які вимоги до кандидатів? Скільки слідчий отримує на місяць?

С: У нас є квотний принцип. Ми шукаємо працівників не тільки з досвідом роботи у правоохоронних органах. У всіх кандидатів має бути профільна юридична освіта.

Слідчий отримує більше 30 тисяч гривень на місяць. Зауважу, що наше теруправління розповсюджує діяльність на 4 області, а це 8,5 млн населення. Роботи багато.

Ми розслідуємо злочини вищих посадових осіб і правоохоронців. Наприклад, нещодавнє ДТП у Конотопі: відразу ж 7 червня зареєстрували кримінальне провадження та пред’явили підозру поліцейському. Або коли в Дніпрі четверо поліцейських катували людину в приміщенні райвідділку, ми оперативно здійснили розслідування та кілька днів тому вручили їм підозри.

В: Наприкінці січня у ДБР повідомили, що зареєстрували кримінальне провадження стосовно поліцейських, які були на місці ДТП за участю Наталії Саєнко, за статтями 396 (приховування тяжкого злочину) та 367 (службова недбалість) ККУ. Чи притягнуті поліцейські до відповідальності?

С: Загалом на даний момент у кримінальному провадженні (у «справі Саєнко» – прим. автора) призначена додаткова фоноскопічна експертиза, за результатами якої буде встановлений факт справності відеореєстратору та флеш-накопичувача. Також ми дізнаємося, чи було втручання у їх роботу.

Щодо поліцейських: повідомлення правоохоронцям про підозру є передчасним без отримання висновків відповідних експертиз. Тому вони були допитані в якості свідків з метою встановлення обставин ДТП.

 

«Ми всі на зв’язку 24 години на добу»

 

В: Який у вас графік роботи?

С: Трудовий розпорядок із 9 ранку до 6 вечора. Але є обставини, які змушують залишатися на роботі довше. Однак ми намагаємося дотримуватися трудового законодавства (посміхається). Так, робота слідчого передбачає ненормований графік. Можуть статися будь-які події, й слідчий, як і ми всі, має бути на зв’язку 24 години на добу.

В: Скільки особисто ви заробляєте?

С: Трішки більше 40-ка тисяч гривень. Це посадовий оклад, премій у нас немає. Надбавка за вислугу років у кожного своя. Також плюс 10 відсотків за доступ до державної таємниці. Підкреслю, що ніяких премій і надбавок за інтенсивність у нас немає.

В: Чи вистачає такої заробітної плати, щоб бути чесним, об’єктивним і не брати хабарі?

С: Це достойні гроші, якщо проаналізувати зарплату по регіону й в цілому по Україні. На своєму прикладі скажу – мене все влаштовує.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 23 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація