Оновлення системи керування вуличним освітленням Полтави оцінили у мільйон гривень 

Вуличне освітлення у Полтаві
Вуличне освітлення у Полтаві

Ілюстративна світлина Фото ЗМІСТу

В останнє частину обладнання оновлювали у 2007 та 2009 роках, наразі воно є технічно застарілим та не відповідають сучасним нормам безпеки.

Про оновлення системи керування вуличним освітленням 4 лютого повідомила речниця Полтавської міської ради Марина Сєрова.

Для оновлення системи керування зовнішнім освітленням підприємство «Міськсвітло» передбачає закупівлю 63 терміналів управління «Спрут-106 М». Для цього оголошено відкритий тендер.

Фінансування здійснюватиметься у межах «Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2025–2027 роки» на оновлення обладнання виділили 1 млн 726 тис. грн.

Термінал управління зовнішнім освітленням – це пристрій, який дозволяє дистанційно контролювати роботу мережі вуличних ліхтарів. За їх допомогою можна: 

  • вмикати та вимикати освітлення; 
  • стежити за станом мережі;
  • швидко виявляти аварії без виїзду на місце.

За словами Марини Сєрової, оновлення таких терміналів зробить систему освітлення надійнішою та забезпечить ефективніше управління міською мережею.

Раніше ЗМІСТ писав, що Полтавська громада оновила режим роботи вуличного освітлення, щоб зменшити навантаження на енергосистему. Ліхтарі на вулицях міста працюватимуть за таким графіком: у черговому режимі з освітленням лише центральних вулиць з 06:00 до 07:00 та з 20:00 до 23:00, а з 16:30 до 20:00 – світло буде на всіх вулицях та провулках громади, із врахуванням погодинних відключень електроенергії;

Вуличне освітлення в громаді працює за оптимізованим графіком, який передбачає пріоритет для центральних вулиць і основних транспортних маршрутів та дозволяє зменшити навантаження на енергосистему. 

Графік нині є орієнтовним, його можуть змінювати залежно від погодинних відключень та загальної ситуації в енергосистемі.