Опозиційні депутати разом з Іриною Степаненко намагаються зірвати позачергову сесію Полтавської облради

Автор: Аліса Куценко, 29 листопада, 10:32

Фото: Сесія в облраді "дестабілізована"


У п’ятницю, 29 листопада, депутати Полтавської обласної ради зібралися на позачергову сесію обговорити «земельне» питання.

Після того, як голова облради Олександр Біленький запропонував включити до порядку денного ще одне питання: заслухати звіт голови обласної ради про свою діяльність. На цьому моменті до трибуни піднялася депутатка Ірина Степаненко, яка вже неодноразово саботувала сесію ще з весни. Вона заявила, що депутати голосують за несертифікованою системою:

«Ви знову порушуєте регламент. Ви сьогодні скликали сесію, не за один день, ви ж знаєте, тільки в вісім годин вечора нам дали документи. Знову “мутки” і не даєте працювати. Давайте за регламент голосувати».

Біленький відповів, що тут стоїть вісім депутатів («ті, що не продажні», перебила його Степаненко, і додала, що «ті, що за свердловини гроші не брали»). Потім до президії підійшли й інші депутати й голова заявив про дестабілізацію в обласній раді.

«Якщо питання звіту є таким суперрезонансним, я вам кажу, що в нас буде питання одне – земельне, і можливо, звернення по соціальній сфері, якщо ви про це проголосуєте», – звернувся Біленький до депутатів. 

Та опозиційні депутати разом зі Степаненко та Біленьким залишалися стояти біля трибуни. Голова облради закликав депутатів зайняти місця, щоб проголосувати за земельне питання. Ірина Степаненко продовжувала стверджувати, що Біленький порушує регламент. Тим часом питання звіту голови облради не пройшло – підтримали тільки 42 депутати. Зате вони проголосували за внесення додаткового питання – звернення групи депутатів Полтавської обласної ради до Верховної ради щодо закриття сільських закладів освіти.

При розгляді «земельного» питання, депутат Володимир Куцевол заявив, що ряд фермерів з Кобеляцького району були в робочій групі, які відпрацьовували всі питання до внесення змін в проєкт закону 2178-10 «Про ринок землі», і вони виступають проти прийняття цього закону:

«Ми, депутати Полтавської обласної ради, пропонуємо припинити кроки по форсуванню розгляду законопроєктів, спрямованих на запровадження ринку земель сільгосп призначення в Україні, в тому числі законопроєкту 2178-10».

Він також заявив, що на наступному тижні відбудеться голосування за законопроєкт у другому читанні, і загадав про нардепів від Полтавщини, які на форумі обіцяли прислухатися до громади, не допустити порушення – допуск іноземців, концентрація 200 тис. га, без етапний ліберальний ринок, – і скористаються цими правками. Куцевол додав, що до «належного наведення порядку землі ніякі законопроєкти не можуть голосуватися».

«Ми в робочій групі відпрацювали ці правки, і сьогодні я дякую всім, що рішенням сесії вони будуть направлені кожному з депутатів».

Врешті решт, зірвати сесію Ірині Степаненко не вдалося, депутати проголосували і за «земельне» питання, і за сільські заклади освіти.

Та Олександр Біленький заявив, що спокійно реагувати на блокування трибуни Іриною Степаненко та депутатами він більше не буде:

«Будуть подані відповідні заяви, про самоуправство зокрема, і ми будемо очікувати відповідної реакції правоохоронних органів».

Після цього він оголосив, що порядок денний позачергової сесії вичерпаний і закрив сесію.

Депутати підтримали звернення

Додамо, що на часі залишається бюджетна сесія. Наразі невідома точна дата її проведення, адже голови ОДА і облради назначили її на різні дати. Олег Синєгубов закликає провести останню в цьому році сесію вже 20 грудня, в той час як Олександр Біленький озвучив дату 24 грудня.

Опублікована: 29 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація