Fc3Y5kQGXzKj48bF

Про це повідомили під час нагородженні учасників конкурсу на створення скульптури.

У четвер, 11 квітня, у Полтавській обласній науковій бібліотеці імені Котляревськогою вручили нагороди архітекторам, які готували проекти пам’ятника повоєнного архітектора Полтави. Всього на конкурс подали свої проекти 3 скульптори – Сергій Олешко, Дмитро Коршунов і Володимир Биков. Переможцем став Дмитро Коршунов, член Національної спілки художників України. За його словами, пам’ятник видатному архітектору є великим досягненням для Полтави:

«Наша команда приклала багато зусиль для створення проекту скульптури. І натхненником для нас стало саме місто, завдяки своїй особливій атмосфері. Ми намагалися працювати чесно, і я думаю, в нас це вийшло. Ескіз ми створили в класичному стилі, дещо камерному, який буде доступний глядачам».

Дмитро Коршунов

Пам’ятник Леву Вайнгорту встановлять біля департаменту будівництва, містобудування та архітектури по вулиці Зигіна,1. Як повідомила Ірина Особік, головна архітекторка області, він буде готовий вже в листопаді цього року.

Ірина Особік

Згідно з проектом-переможцем, скульптура буде виготовлена з бронзи та граніту з арматурою. Вся композиція включатиме в себе бронзову скульптуру висотою 2,1 м, дві сходинки або цоколь зі сходинкою (0,2 або 0,5 м відповідно), а також бронзову дошку з написом «Лев Вайнгорт 1912-1994 / Головний архітектор Полтави 1939-1970».

Проект пам'ятника переможця Дмитра Коршунова

Нагадаємо, що переможця конкурсу на створення скульптури Вайнгорту було визначено взимку.

Додамо, що нагородження переможця мало б відбутися 22 лютого, але було перенесено через обшуки НАБУ. Того дня у Полтавській обласній наукові бібліотеці імені І. П. Котляревського відкрили виставку про Вайнгорта, яка була приурочена до церемонії нагородження.

Фото Анастасії Добряк і Вікторії Бабері

Loading...