Полтавці дізнавалися, як можна подорожувати Європою за «2 копійки»

Автор: Наталія Норіцина, 27 жовтня, 11:16

Фото: Віце-президент БО «Взаємопоміч» Віталій Володченко


Учора в Обласному молодіжному центрі відбулася зустріч з віце-президентом БО «Взаємопоміч» Віталієм Володченком  на тему «Подорожувати Європою за “2 копійки”». Під час заходу полтавець поділився з присутніми своїми враженнями від подорожей закордон та розкрив деякі секрети.

Формат заходу організатори визначили як «НЕтренінг». Зустріч і справді більше була схожа на невимушену бесіду і базувалася на бажанні Віталія Володченка поділитися власним досвідом. Присутні мали змогу поставити спікеру різноманітні питання, пов’язані з поїздками закордон, починаючи зі збору речей і закінчуючи проживанням в іноземній країні. Ідея проведення такого заходу виникла  в представників ОМЦ після особистого спілкування з Віталієм.

«Ми познайомилися в Запоріжжі під час українсько-польських обмінів. Після спілкування з ним відмітила, що в нього просто шалений досвід закордонних поїздок. Працюючи більше 2-х років з молоддю, я знаю, що є кілька проблемних питань: неусвідомлення потреби знати англійську мову і незнання можливостей безкоштовно подорожувати Європою. Віталій є гарним прикладом того, як, знаючи англійську, можна знаходити для себе можливості подорожей, яких зараз є величезна кількість. Хотілося показати полтавській молоді те, що все можливо і це не страшно», – говорить Світлана Матяш, заступник директора Обласного молодіжного центру.

Уперше Віталій Володченко побував закордоном у 2005 році. Це була подорож до Єгипту. Полтавця настільки вразила поїздка, що він вирішив не зупинятися і протягом 2006-2013 років відвідав ще 8 країн. У 2013 році Віталій почав працювати в БО «Взаємопоміч» у напрямку організації різноманітних проектів. Саме тоді він і дізнався, що існують міжнародні проекти, які дозволяють не лише безкоштовно подорожувати Європою, а й навчатися та ділитися власним досвідом. Це і молодіжні обміни, і тренінг-курси, і волонтерські програми. Кожна з них має свої особливості, наголошує Віталій Володченко:

«У молодіжних обмінах молоді люди, які приїхали з різних країн, обмінюються досвідом між собою, на тренінг-курсі є тренер, який отримує певні кошти за те, що він проводить, і передає інформацію від себе. Але більше люди самі навчаються. Тренеру головне вибудувати програму таким чином, щоб учасники могли навчитися. Третій варіант – європейська волонтерська служба. Це можливість поїхати від 2 до 12 місяців у Європу і там займатися волонтерською діяльністю. Що конкретно потрібно робити, залежить від організації. У мене знайома в Португалії носила черепашок з піску до моря».

Завдяки цим програма полтавець побував за три роки у 32 країнах. Особливих вимог до учасників проектів немає, розповідає Віталій. Щоправда, у європейської волонтерської служби є певні обмеження: наприклад, програму потрібно розпочати, поки тобі не виповнився 31 рік.  А ще пройти конкурсний відбір, адже на одне місце, зазвичай, претендують близько 50 осіб.

Також під час зустрічі прозвучали корисні поради для тих, хто хоче просто подорожувати, а не брати участь у програмах.  Зокрема, за допомогою яких ресурсів можна знайти дешеві авіа- та автобусні квитки, як краще пересуватися чужою країною та як знаходити ночівлю. Однак зустріч мала більш мотивуючий, аніж практичний характер. Спікер не вдавався в подробиці щодо особливостей організації  поїздок у різні країни, наприклад, оформлення віз чи страхових полісів. Він закцентував увагу на тому, що подорожувати може кожен  і, насправді, це не так складно, як може здаватися. Що стосується більш детальної інформації, Віталій зазначив, що готовий проводити додаткові зустрічі на цю тему.

Опублікована: 27 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація