Полтавці стали кращими серед учасників третьої програми «Школа мерів»

Автор: Наталія Норіцина, 18 грудня, 15:34

Фото: Команда з Полтави стала кращою на "Школі мерів"


Традиційно навчання у «Школі мерів» закінчується написанням стратегій розвитку міст. Цього року за результатами захисту стратегій команда з Полтави отримала найвищі бали та стала кращою серед випускників.

Цими вихідними у столиці відбулося офіційне завершення навчання у третій програмі «Школи мерів». 16 грудня, під час Конгресу Міських Змінотворців учасники Школи отримали сертифікати. Усі документи – різного ґатунку, відповідно до оцінок експертної комісії за захист стратегій розвитку міста. Команда з Полтави, до якої входять Альона Гончаренко, Артур Кобзар, Марина Бардіна, Олексій Наказний та Денис Сергєєв, отримала 96 балів з можливих 100 і стала кращою серед випускників третьої програми Школи.

Підприємець та громадський діяч Артур Кобзар розповідає, що під час написання стратегії вони з колегами змогли вірно визначити основні напрямки розвитку міста, взявши за основу сильні складові його життєдіяльності. Завдяки цьому і отримали перемогу.

«При написанні стратегії ми орієнтувалися на сильні позиційні сторони нашого міста. Ми зрозуміли, що для створення успішної та реальної стратегії розвитку Полтави потрібно систематизувати та застосувати ті практичні навики, які ми отримали під час навчання. Основна порада, яку ми засвоїли, це думати і діяти глобально через призму нарощування та оптимізації ресурсів у використанні сильних сторін вашого міста. Стовідсоткове втілення цієї стратегії, однозначно, потребує практичного адміністративного та політичного інструментарію. Але її поетапна реалізація можлива не тільки з позиції влади, але й з позицій небайдужих полтавців, коли кожен житель міста буде вкладати свою частину відповідальності та практичних знань для її та впровадження», – пояснює Артур Кобзар.

Очільниця команди, директорка громадської організації «Полтавська платформа» Альона Гончаренко упевнена, що високі бали – це результат роботи команди однодумців, які люблять своє місто. А перемога – приємний бонус до тих знань, які вони отримали під час навчання у Школі. Адже головне, що є розуміння переваг міста, проблем і шляхів їх вирішення.

«Школа мерів для мене – це якісно інший рівень розуміння діяльності не лише особисто мера, а і комплексно ефективної діяльності команди по управлінню містом. Ми визначили три пріоритетні напрямки розвитку. Це економіка знань і креативні індустрії, туризм і місто, комфортне для життя, адже все-таки місто має брати вектор на місцевих жителів. Також важливо, що нам відкрилося дуже багато можливостей і знань з розвитку міста, зокрема тих, що не потребують перебування на посадах. Наприклад, яким чином бізнес, громадські організації, активісти і просто небайдужі громадяни можуть змінювати і рухати місто вперед. Тому в нинішніх полтавських реаліях таки більше покладаю надій на цих стейкхолдерів», – говорить Альона Гончаренко.

У двох попередніх програмах «Школи мерів», які проходили у 2015 та 2016 році, також брали участь команди з Полтави на чолі з Левом Жиденком та Вадимом Ямщиковим. Засновник та керівник Школи Руслан Рохов говорить, що вони зазвичай не беруть на навчання представників одного міста кілька років поспіль, однак цього разу зробили виняток.

«Ми зробили виняток після співбесіди, коли команда відстоювала своє право на навчання. Вони довели, що зроблять усе, аби місто розвивалося, з одного боку. З іншого боку, вони підкреслили, що будуть кооперуватися з попередніми двома командами і поєднають цілі всіх команд. Ключовим у прийнятті рішення став той фактор, що вони бачать співпрацю з іншими, а не конкуренцію. За результатами навчання команда зробила стратегію, яка була найбільш відмічена комісією. Це ще раз підтвердило, що рішення було правильним».

Безпосередньо захист стратегій відбувався 25 листопада в столичному навчальному центрі «Освіторія». Участь у ньому взяли 9 команд з 11, які проходили навчання. Полтавська команда була єдиною, котру очолювала жінка. У решті лідерами були чоловіки.

Нагадуємо, що «Школа Мерів» – це інноваційна освітня програма комплексної підготовки міських голів та кандидатів на цю посаду, а також їхніх команд, до управління містами в умовах децентралізації. Програма складається з восьми освітніх модулів, котрі викладаються по п’ятницях, суботах та неділях, стажування в муніципалітетах Польщі та розробки стратегії розвитку міста та проекту вирішення найболючішої проблеми в місті, котрі слухачі програми мають захистити перед експертною комісією.

 

Опублікована: 18 грудня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація