Депутати міськради підтримали передачу пам’ятки архітектури на баланс області після виконання протиаварійних робіт.

Про це відомо з засідання сесії 18 червня

Міський голова Полтави Олександр Мамай сказав, що будівлю реставруватимуть коштом області та держави. Полтавська громада передасть будівлю після проведення протиаварійних робіт та робіт з консервації. Орієнтовно це планують зробити до зими 2021 року.

Після реставрації, пам'ятку хочуть забрати знову на баланс громади:

«Ми зекономимо на області. Область і держава зробить нам ремонт і буде краще», – сказав Олександр Мамай.

Перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко говорив, що місто готове вести діалог про передачу будівель громади іншим органам влади, якщо вони готові будуть їх відбудувати:

«Все що стосується вкладень у Полтаву. Ми не будемо триматися за наше майно. Ми готові його віддати і готуємо проєкт (по Будинку Дворянського зібрання, – прим авт). Він уже на виході в Міністерстві, бо це пам’ятка архітектури. У травні приступимо до розчищення, будемо наводити лад, а далі з ПОДА комунікація. Якщо  є домовленість з керівництвом держави і профінансують, то це супер. Все щодо центральної площі, всі пропозиції готові розглядати це».

9 квітня депутати Полтавської обласної ради задекларували готовність забрати на баланс будівлі екскінотеатру ім. І. Котляревського.

Нагадаємо, 9 грудня у Будинку Полтавського дворянського зібрання, пам’ятці архітектури національного значення, сталася пожежа.  Дзвінок про пожежу надійшов до рятувальників о 4:30 ранку. До гасіння пожежі задіяли 14 одиниць техніки та 56 людей особового складу. Пожежу вдалося ліквідувати 9 грудня о 13:06.

У березні 2021 року начальник Головного управління Нацполіції в Полтавщині Іван Вигівський сказав, що по цій справі триває досудове розслідування за трьома статтями.

Станом на 13 травня причина пожежі встановлюється, тривають відповідні дослідження та експертизи. Про це ЗМІСТу стало відомо із запиту.

30 фото з пожежі можна знайти тут

Який має вигляд Будинок Полтавського дворянського зібрання через пів року після пожежі, тут.

Loading...