DJI_0712.00_00_33_43258.Still003

9 грудня у Будинку Полтавського дворянського зібрання, пам’ятці архітектури національного значення, сталася пожежа. Тоді горів центральний та правий корпус. Лівий корпус вдалося зберегти.

Ця будівля – одна з найважливіших, найцікавіших та найстаріших у Полтаві. Про це говорить головна архітекторка Полтавщини Ірина Особік. За її словами, пожежа в історичній будівлі є серйозною втратою. Адже будинок є частиною цілісного містобудівного ансамблю, який є єдиним у світі в завершеному вигляді.

ЗМІСТ показує який має вигляд пам’ятка через півроку після пожежі.

Нагадаємо, у ніч пожежі до будівлі виїхали співробітники охоронної фірми «Явір-2000», бо в ресторані «Терраса. Територія м'яса» спрацювала сигналізація. Дзвінок про пожежу надійшов до рятувальників о 4:30 ранку. До гасіння пожежі задіяли 14 одиниць техніки та 56 людей особового складу. Пожежу вдалося ліквідувати 9 грудня о 13:06.

На місці пожежі в будівлі екскінотеатру Котляревського загинула людина. Поліція ідентифікувала, що ним виявився місцевий хлопець, 1993 року народження.

17 грудня «Старнайт» надав відео ймовірного підпалу. На відео потрапив невідомий чоловік та момент початку задимлення у приміщені. Згодом на відео видно пожежників.

18 грудня поліція повідомила, що тіло, яке знайшли після пожежі в «Котлярику», належить чоловіку якого видно на відео підпалу. Але говорити про те, чи причетний він до підпалу зарано, адже це має встановити слідство і суд. 

Комунальники встановили огорожу поблизу будівлі екскінотеатру Котляревського. Охорона екскінотеатру Котляревського коштуватиме місту понад 600 тисяч. 

У березні 2021 року начальник Головного управління Нацполіції в Полтавщині Іван Вигівський сказав, що по цій справі триває досудове розслідування за трьома статтями.

Станом на 13 травня причина пожежі встановлюється, тривають відповідні дослідження та експертизи. Про це ЗМІСТу стало відомо із запиту.

30 фото з пожежі можна знайти тут

Фото – Катерина Пєшикова

Відео – Вадим Гунченко, монтаж – Павло Ясько

Loading...