Полтавська обласна влада планує скоротити профтехучилища

Автор: Віталій Крицький, 13 січня, 14:34

Фото: Решетилівський художній ліцей (фото - np.pl.ua)


На наступну нараду департамент освіти і науки має підготувати план з оптимізації всіх закладів профтехосвіти та інтернатів в області.

У понеділок, 13 січня, під час апаратної наради в голови Полтавської ОДА начальниця департаменту освіти і науки ПОДА Олена Харченко відзвітувалась щодо діяльності закладів професійно-технічної освіти в області.

Наразі на Полтавщині 36 закладів профтехосвіти: 12 професійно-технічних училищ, 11 професійних ліцеїв, 11 професійних ліцеїв, 5 вищих профтехучилищ, 4 центри професійно-технічної освіти та 4 центри при установах виконання покарань. Середній відсоток працевлаштування студентів становить 82%. Для прикладу, у 2017 році в області було 42 таких закладів.

Олена Харченко

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, який відповідає, зокрема, за напрям освіти, запитав у Харченко, яка наразі завантаженість закладів ПТО. За інформацією Харченко, станом на 2019 рік в області близько 30% малоукомплектованих закладів. Середня завантаженість – 300 одиниць.

Однак за даними Луніна, цей показник вище – 41%. Наприклад, у Решетилівському художньому професійному ліцеї на отримання одного учня витрачається 112 тис. грн. У свою чергу Решетилівський професійний аграрний ліцей – 35 тис. грн.

«Коли у нас працює 50 штатних одиниць, а учнів 66 – це ненормально. У Лохвиці 15% завантаженість. У профтехучилищі №32 – 20% відсотків завантаженості», – зауважив посадовець.

Також він нагадав, що наприкінці грудня відбулася освітня депутатська комісія. З-поміж іншого мова йшла про ситуацію в Гадяцькому дитбудинку: у 2019 році на одну дитину витрачали 468 тис. грн. У закладі перебуває 21 дитина, працює 55 людей. Площа самого приміщення – 4 тис. квадратних метрів.

Дмитро Лунін

Харченко повідомила, що є два варіанти розв'язувати цю проблему: знайти прийомні родини для дітей або укрупнити дитбудинок із спортивним і мистецьким інтернатами. Однак департамент не поділяє останньої пропозиції, оскільки дітей навпаки треба виводити з інтернатів у родини.

У підсумку Дмитро Лунін дав доручення департаменту освіти на наступну нараду підготувати план щодо оптимізації всіх закладів профтехосвіти та інтернатам. Після цього обласна влада буде вирішувати, що робити з ненавантаженими закладами.

Нагадаємо, у 2018 році ексміністерка освіти Лілія Гриневич повідомляла, що в системі професійно-технічної освіти нині навчаються понад 238 тис. учнів. Це майже вдвічі менше, аніж 10 років тому. Орієнтовно на 40% зменшилась кількість дітей, а мережа закладів скоротилася на 20%. За її словами, нині випускники шкіл дивляться на професійно-технічну освіту старим поглядом, а скепсис пов’язаний з тим, що зношуваність навчального обладнання сягає 60-70%.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 13 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація