Полтавська «Просвіта» презентувала книгу про Головного отамана військ УНР, полтавця Симона Петлюру

Автор: Каріна Тютюнник, 20 жовтня, 10:40

Фото: У Полтаві презентували книгу про Симона Петлюру (Джерело - hromadske.poltava.ua)


Учора, 19 жовтня, в приміщенні Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. Котляревського відбулася презентація книги «Симон Петлюра і Українська революція 1917-21 рр».

Видання Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства  «Просвіта» імені Тараса Шевченка входить до серії «Просвітницька книгозбірня». Ініціатором створення, упорядником та автором передмови книги про Симона Петлюру – уродженця Полтави, видатного державного, військового та політичного діяча, Головного отамана військ Української Народної Республіки (УНР), голови Директорії УНР є Микола Кульчинський. Очільник «Просвіти» на Полтавщині, український дисидент, політик, депутат ВР України попередніх скликань упродовж трьох місяців опікувався цим видавничим проектом.

Благодійну фінансову допомогу надала українська діаспора США, зокрема, родина  Боднаруків – пані Віра та пан Богдан, які очолюють Товариство української мови в Чикаго.

На презентацію завітали бібліотекарі, викладачі, вчителі. Але, передусім, молодь: поспілкуватися із упорядником, придбати видання прийшли, здебільшого, школярі старших класів та студенти обласного центру. У залі навіть забракло вільних місць, тож працівникам бібліотеки  довелося  занести додаткові стільці.

На презентацію завітало багато молоді

До речі, як зауважив Микола Кульчинський, спрямоване видання, насамперед, на молодіжну аудиторію:

«Треба, щоб ці знання про Україну, про Петлюру, про дисидентський рух, про наших мучеників, про нашу Гетьманщину, щоб вони стали якоюсь органічною часткою нашої свідомості».

За його словами, «Просвіта» оприлюднила як статті, листи, документи з підписом Симона Петлюри, так і спогади учасників збройної боротьби України проти російських загарбників у 1917-1920 рр.

Микола Кульчицький (Джерело - hromadske.poltava.ua)

Микола Кульчинський, презентуючи видання, наголосив на необхідності встановлення у Полтаві пам’ятника Симону Петлюрі:

«Кожен кандидат у депутати, на міського голову, повинен прописувати у своїй передвиборчій програмі, що буде встановлено пам’ятник видатному сину українського народу».

Наклад видання – вісімсот примірників. Втім, невдовзі, зазначають полтавські просвітяни, аудиторія зросте завдяки всесвітній павутині.

Книгу в електронному вигляді планують розмістити на тематичному громадському сайті, присвяченому Симону Петлюрі. 

За матеріалами прес-центру Полтавського обласного об'єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

Опублікована: 20 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація