Полтавська «Свобода» заявляє, що не може ініціювати зміни до програми «Турбота» через піар міської влади

Автор: Віталій Крицький, 10 вересня, 14:15

Фото: Юліан Матвіійчук і Олександр Шамота (Фото: poltava.to)


За словами депутата Полтавської міської ради, голови фракції «Свобода» Юліана Матвійчука, влада боїться вносити зміни до програми «Турбота», бо це може негативно відобразитися на рейтингу.

Пригадаємо, наприкінці минулого року Матвійчук говорив, що «Свобода» хоче ініціювати скасування виплат за багатьма категоріями.

Зауважимо, що на виплати до професійних свят (Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення, Дня медичного працівника, Дня фізичної культури і спорту, Дня працівників освіти, Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, Всесвітнього дня пошти, Дня працівника соціальної сфери) у 2019 році запланували 28,3 млн грн. Бюджетники традиційно отримують по 700 грн із нагоди свят.

Матвійчук впевнений: програму потрібно змінювати, щоб кошти не проїдали, а вкладали у розвиток. На його думку, «Турбота» – політичний інструмент:

«Коли рішення по “Турботі” проводять через виконкоми, то наші представники не голосують за виплати бюджетникам, а точніше назвати “подачками”. Це “подачка” навіть не від міської ради, а від секретаря Олександр Шамоти, бо на нього пишуть листи. Ми розуміємо, що влада боїться кардинально змінити цю програму, бо вибори на носі. Треба мислити стратегічно і по державницькому, однак наші зміни не приймаються і всі голосують по-старому».

Додамо, на минулому засіданні виконавчого комітету члени виконкому проголосували за фінансування телеканалу «P.TV» для висвітлення програми «Турбота». Раніше «свободівці» не підтримували виділення коштів із бюджету на фінансування соціальної програми (тоді гроші отримував телеканал «ІРТ»). Цікаво, що на минулому виконкомі, коли кошти виділяли на «P.TV», депутати від «Свободи» були відсутні.

Раніше ЗМІСТ виявив, що виплати 700 грн по «Турботі» отримують не тільки рядові працівники бюджетних установ, а й начальник капбудівництва міськвиконкому, ректорка ПДАА, ексдиректор КП «Полтава-сервіс».

Опублікована: 10 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація