Полтавських агровиробників вчили адаптуватися до законів Євросоюзу

Автор: Ольга Браславець, 31 січня, 15:56

Фото: Полтавські аграрії вчаться працювати у нових законодавчих умовах


30-31 січня на базі Полтавської аграрної академії пройшов регіональний тренінг «Адаптація до законодавства ЄС. Впровадження в Україні європейських норм: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції». Упродовж двох днів тренінгу учасники обговорювали питання, що стосуються впровадження в Україні європейських норм, безпечності та якості продукції, підвищення привабливості продукту.

Тренінг проводять у рамках проекту «Підвищення поінформованості малих сільськогосподарських виробників щодо адаптації до європейського законодавства».

Його ініціатори  міжнародна благодійна організація «Зелене досьє», Спілка Виробників Органічних Сертифікованих Продуктів «Органічна Україна» та ГО «Інститут дослідження адаптації законодавства».

Мета тренінгу навчити  малих сільськогосподарських виробників розвивати свою діяльність у нових законодавчих умовах, підвищити конкурентоспроможність та збільшити обсяги виробництва.

Модераторка заходу – Олена Березовська, представниця офісу підтримки реформ Міністерства аграрної політики і продовольства України. Також серед спікерів – Катерина Шор, менеджерка інформаційного центру «Зелене досьє», Валентина Проніна, керівниця Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб, Юрій Бакун, директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб.

Олена Березовська, учасники тренінгу

Особливу увагу приділили обговоренню можливих та вже чинних змін до законодавства України, що стосуються сільськогосподарського господарства. Катерина Шор зазначає:

«Є певні законодавчі вимоги, які вже набрали чинності і виробники мають їх дотримуватися, наприклад, щодо безпечності і якості продукції. Відповідно до нового закону України запроваджено  систему сертифікації продукції ХАССП, яка має бути втілена у виробничих потужностях в Україні і яка стосуватиметься абсолютно всіх агровиробників. Також ми розказуємо про інші нововведення, наприклад, новий закон про оцінку впливу на довкілля, який також стосується агровиробників. На жаль, ми побачили, що деякі з них взагалі не знають про існування такого закону і не пов’язують діяльність сільського господарства з  екологічними ризиками».

Окрім того, зазначає Катерина Шор, на тренінгу надають виробникам інформацію, яка сприяла б  підвищенню привабливості їхнього продукту.

Полтавські аграрії вчаться працювати у нових законодавчих умовах

Учасниця тренінгу Тетяна Грузін, представниця ГО «Асоціація розвитку сільської місцевості Полтавщини» ділиться враженнями :

«Тематика тренінгу актуальна власне для сільгоспвиробників. Великих виробників не так багато, основні – це малі і середні. Багато з них не знають інформації, наприклад,  щодо впровадження та адаптації стандартів відповідно до європейських норм. Їм потрібно її доносити, а для цього необхідно і самому розумітися на темі».

Загалом у тренінгу взяли участь близько 40-ка представників малих сільськогосподарських виробництв з Полтави та районних центрів області.

Організатори очікують, що проведення таких регіональних тренінгів сприятиме популяризації органічного виробництва та допоможе зменшити навантаження на клімат.

Опублікована: 31 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація