Пошкоджені обстрілами підприємства Полтавщини можуть отримати гроші на відновлення

Наслідки атаки на Полтавщину
Наслідки атаки на Полтавщину

Фото – ДСНС

Держава розпочне видавати гранти переробному бізнесу, який постраждав від російських обстрілів. Максимальна сума – 16 млн грн, але не більше фактично підтверджених збитків.

Про нові можливості для підприємств розповів заступник директора обласного Департаменту економічного розвитку Андрій Сорочинський під час зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 18 липня.

Оновлена програма «Гранти для переробних підприємств» передбачає гроші на відновлення обладнання, втрачене через російські удари. 80% становитиме внесок з грантових коштів, а 20% – від самого бізнесу.

Коштом гранту можна компенсувати купівлю виключно виробничого обладнання, яке потребує заміни внаслідок обстрілу.

«Якщо ми говоримо за саму будівлю, вікна пошкоджені, дах, стіни, то це коштом грантової програми не компенсується. Прошу звернути на це увагу. Тобто тільки виробничі процеси», – говорить Андрій Сорочинський.

Повертати суми грантів державі бізнес матиме через сплачені податки.

Подавати заявки можна буде через «Дію». Форму та приклад презентують найближчим часом.

Нагадаємо, що жителі Полтавщини можуть скористатися грантами від держави для запуску або розвитку власного бізнесу.

Гранти за державною програмою «єРобота» можуть отримати як чинні підприємці, так і люди, які планують розпочати власну справу.

Торік 447 підприємців на Полтавщині скористалися грантом на власну справу, завдяки чому має з’явитися близько 850 нових робочих місць.