Прес-кава із менеджментом «Укргазвидобування». Тези та антитези

Автор: Валерія Бабич, 3 травня, 14:12

Фото: Керівництво УГВ дало відовіді на антитези, щодо діяльності компанії


Сьогодні, 3 травня, представники ПАТ «Укргазвидобування» провели прес-конференцію із місцевими ЗМІ, на якій журналісти мали змогу поставити ряд хвилюючих запитань та дізнатися про стратегічні плани компанії. Ми озвучили три основні антитези, які впливають на співпрацю обласної влади та УГВ, а також формують репутацію компанії в очах громадськості.

Існує декілька антитез, завдяки яким журналістам важко виявити правильність чи неправильність дій влади, яка відмовляє в наданні спецдозволів на видобутку газу на території області. А також виникають питання щодо діяльності самої компанії. Серед найосновніших антитез, на нашу думку:

 

ПАТ «Укргазвидобування» укладає договори з іноземними компаніями, а не співпрацює із українськими підрядниками. Таким чином, гроші йдуть закордон і не зростає забезпечення робочими місцями українських робітників.

Як зазначає начальник департаменту комунікацій «Укргазвидобування» Володимир Гайдаш, ПАТ «Укргазвидобування» наразі уклало договори про співпрацю із хорватською та китайською компаніями, робітники яких проводять бурові роботи

«Ми маємо “білі” договори із хорватською та китайською компаніями, все чисто та прозоро. Нами були проведені тендери на платформі публічних закупівель “Prozorro”, таким чином перемогла китайська фірма. До уваги береться не тільки найнижча вартість, але і рівень кваліфікації. Китайці і хорвати у цьому плані перемогли і зараз успішно з нами співпрацюють», ‒ говорить представник УГВ.

Начальник департаменту комунікацій Укргазвидобування

Присутні на прес-каві представниці «Полтавської газонафтової компанії», зазначають, що їхня компанія співпрацює з українськими буровими фірмами. Але, враховуючи рівень та масштаби видобування, ті самі українські підрядники не змогли б співпрацювати із ПАТ «Укргазвидобування».

 

ПАТ «Укргазвидобування» часто робить запити на нові місця видобутку газу, розширюючи землі використання, проте роботи на вже дозволених ділянках не ведуться.

«УГВ ефективно використовує наявний ресурс спецдозволів. У рамках Стратегії “20/20” для досягнення енергонезалежності України ми маємо базовий рівень для підтримки встановленого рівня видобутку. Але з кожним роком накопичується, умовно, потенційна, не видобута кількість газу. І коли укладалася Стратегія два роки тому, ми не мали ще тих векторів розвитку. Від цього нам необхідні дозволи на видобуток у нових місцях. Якби ми зараз не проводили роботу на нових місцях, то видобуток знизився від 15 млрд. мдо 9», ‒ пояснює Володимир Гайдаш.

Як повідомляє один із представників функцій земельних відносин УГВ Андрій Охотніков, період від отримання спецдозволу до повноцінного видобутку газу може займати від 3 до 5 років. Тобто, все також залежить від ряду дозвільних процедур, які компанія не отримує відразу після надання дозволу.

Заступник директора з земельних відносин Укргазвидобування Андрій Охотніков

Згідно з роздатковим матеріалом, який був наданий під час прес-конференції, на сьогодні УГВ має 185 спецдозволів на користування надрами, із них 135 спецдозволів на видобуток вуглеводнів (роботи здійснюються на 129) та 50 на геологічне вивчення із подальшим видобутком, наразі на 9 із них уже розпочато роботу по видобуванню.

Але також проводяться переговори на укладання додаткових спецдозволів. Тобто, представники УТВ надіються на збільшення кількості земель, наданих у користування, в Полтавській області.

 

Існує ще одна антитеза, що газу у Полтавській області вистачить лише на 15 років.

«Перспективи по видобутку газу напряму будуть залежати лише від дозволу влади на це. Але точно можемо сказати, що у сфері газовидобування на найближчі 50 років для Світу точно нічого не зміниться», зазначає Володимир Гайдаш.

Представники УГВ говорять, що за минулий рік компанія мала найбільший видобуток за останні 24 роки і ця тенденція тільки зростає. Згідно з презентацією, УГВ вживає всіх зусиль для досягнення цілі «20/20», але 3 мільярди кубометрів видобутку залежить від впливу влади, із них близько половини від керівництва Полтавської області. Це, перш за все, невидача нових ліцензій та проблеми з виділенням земельних ділянок під буріння.

Що стосується розробленої Стратегії «20/20», відповідно до якої вже у 2020 році ПАТ «Укргазвидобування» має видобувати 20 мільярдів мгазу. Наразі видобування становить 15,2 млрд. м3. За прогнозами у 2018 році планується видобувати понад 16 млрд. м

У Полтаві провели прес-каву із керівниками ПАТ Укргазвидобування

Також, як повідомляє Володимир Гайдаш, від діяльності газовидобувної компанії до територіальних громад, на яких проводиться видобування, надходять кошти, але наразі немає ніякого контролю над їхнім розподілом.

«Ми зацікавленні у співробітництві з громадами. Крім того, у цьому році планується надходження близько 500 мільйонів гривень до обласного бюджету від діяльності “Укргазвидобування”. Ніколи, як мені здається, ще не було так вигідно мати поряд свердловину», ‒ зазначає Володимир Гайдаш.  

Компанія сплачує ренту за використання надр і частина цього податку ‒ 5% ‒ надходить до бюджету громад. Проте, як пояснює начальник департаменту комунікацій, представники компанії зацікавлені в тому, щоб ці кошти витрачалися на розвиток регіону:

«Гроші йдуть в загальний бюджет, а ми дуже хочемо, щоб вони розподілялися на побудову лікарень, шкіл, доріг, розвиток інфраструктури. Але на даний момент немає закону, який би регулював ці надходження, вони йдуть у загальний бюджет територіальної одиниці».

Щодо співпраці з Полтавської облрадою та представниками територіальних громад, на території яких ведеться видобуток, Володимир Гайдаш говорить, що наразі співпраця налагоджується і проводяться ряд зустрічей. Зокрема, на кінець травня запланована організація круглого столу із представниками облради та громадськістю.

Опублікована: 3 травня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація