u0u9fm8m377ekz2z

В Україні діє адаптивний карантин, але суспільство сприйняло послаблення обмежень як остаточне завершення.

Сьогодні продовжують діяти обмеження, про які полтавці стали забувати. У постанові КМУ від 17 червня (№500) вказано, що тепер місцева влада (обласна комісія ТЕБ та НС) у регіонах має повноваження посилювати карантин, якщо ситуація з коронавірус стає гіршою.

У межах послаблень карантину знімають певні обмеження. Ось так уряд припинив заборону на роботу кафе та ресторанів, ТРЦ, фітнес-клубів, готелів та баз відпочинку. Єдиною умовою є дотримання санітарно-епідеміологічних вимог. Попри це, щонайменше до 31 липня продовжують діяти такі карантинні умови:

Які обмеження діють до 31 липня

Для ефективності адаптивного карантину, уряд також виокремив нові показники, за якими визначатимуть чи потрібно посилювати обмеження. Враховувати їх має регіональна комісія ТЕБ та НС. Йдеться про такі індикатори:

  •  завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тисяч населення за тиждень;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу перевищує 11%;
  •  показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.

Нагадаємо, в Україні карантин продовжили до 31 липня, але тепер він буде адаптивним. Нові хвилі послаблень обмежень почалася на Полтавщині 23 травня і 5 червня. В області почав роботу міський та приміський транспорт, відкрилися заклади харчування не лише з літніми майданчиками, а почали пускати гостей всередину. Також через заборону уряду не відкрилися кінотеатри, але санаторії відновили свою роботу.

Днями виповнилося 100 днів, як Полтава на карантині. ЗМІСТ пропонує переглянути головні зміни, що відбулися за цей період.

Loading...