Прокуратура підозрює керівника міськради в ухиленні від сплати податків з 78 млн грн

Автор: Каріна Тютюнник, 2 жовтня, 17:33

Фото: Одного з керівників міськради Полтави підозрюють в ухиленні від сплати податків (Джерело - fm.cnbc.com)


Генеральна прокуратура розслідує факт ухилення від сплати податків одним із керівників Полтавської міськради. Посадовець задекларував понад 82 млн грн грошових активів, хоча податків сплатив лише за 3,6 млн грн.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, обласна прокуратура проаналізувала декларації держслужбовців на предмет ухилення від сплати податків.

У результаті перевірки з’ясувалось, що один з керівників міськради задекларував понад 82 млн грн. грошових активів. Хоча, за даними податкових агентів його сумарний дохід за останні 18 років склав лише 3,6 млн грн.  

Наразі Генеральна прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого статтею 212 КК України.

Інфографіка (Джерело - www.gp.gov.ua)

Прокуратура не вказує прізвища підозрюваного посадовця, однак, проаналізувавши декларації керівників Полтавської міськради, можна припустити, що йдеться про першого заступника міського голови Михайла Шевченка.

Михайло Шевченко задекларував 97 055$ власних та 2 920 297$ спільних з дружиною коштів. За сьогоднішнім курсом валют це майже 80,5 млн грн.

Для порівняння, міський голова Олександр Мамай у своїй декларації вказав 760 000$ та 1 млн 180 тис. грн грошових активів.

Секретар міськради Оксана Деркач задекларувала 430 тис. грн грошових активів.

Екс-заступник голови з питань діяльності ЖКГ Олексій Чепурко вказав, що має 2 млн 850 тис. грн готівки, 1 201$ на банківському рахунку та 120 000$, позичених третім особам. Нинішній заступник Андрій Лямін задекларував 270 тис. грн

Заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська зазначила, що має 450 тис грн

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов задекларував 4 100$ готівки та 13 000$ на банківському рахунку.

Заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуюча справами міськвиконкому Наталія Сук задекларувала 200 тис. грн, а заступниця з економічних і соціальних питань Ольга Борисенко зазначила в декларації, що має 6 000$.

Якщо факт ухилення від сплати податків підтвердиться, то посадовцю загрожує штраф від трьохста до п'ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Опублікована: 2 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}



Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація