Сьогодні Наталії Саєнко оберуть запобіжний захід (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Автор: Віталій Крицький, 9 січня, 13:43

Фото: Керівник полтавської прокуратури Євген Асташкін


Відповідну заяву зробив сьогодні, 9 січня, заступник начальника ГУНП Віталій Ємець під час мітингу біля будівлі обласної прокуратури.

Сьогодні Наталії Саєнко оберуть запобіжний захід

На мітингу були присутні близько 300-а полтавців, які вимагали від прокуратури та правоохоронців відповіді щодо зниклого відео з реєстратора, зв'язків матері підозрюваної Наталії Саєнко з прокурором Тарасом Туричином тощо.

Організаторка мітінгу Наталя Рагозіна розповіла, що Наталя Левченко, мама покійного хлопчика, передала їй перелік запитань перед похороном. Але задати їх не вийшло, бо до полтавців одразу вийшлов Віталій Ємець, заступник керівника ГУНП.

На передньому плані - Наталя Рагозіна (фото Олега Журавльова)

За словами посадовця, о 14:00 стане відомо ім'я слідчого судді, який розгляне міру запобіжного заходу в Октябрському райсуді. Слідчі вимагатимуть найвищу міру покарання – тримання під вартою Наталії Саєнко на час слідства.

«Громадянці Саєнко була вручена повістка. Сьогодні вона з’явилася на допит, їй оголошено про підозру за статтею 286 частині 2 (Порушення правил дорожнього руху, що спричини смерть потерпілого). Було проведено ряд слідчих дій, допит. Слідчий звернувся з клопотанням до Октябрського суду для обрання міри запобіжного засобу».

За його словами, сьогодні о 14.00  відбудеться авторозподіл суддів, і тоді буде відомо, хто розглядатиме дане клопотання.

«Підозра була вручена о 9 ранку, вона не закордоном», – відповів Віталій Ємець на запитання мітингуючих, чи в місті Наталя Саєнко. 

Віталій Ємець зазначив, що попереду три експертизи, з результатами яких будуть працювати слідчі, а саме:

  • судово-медична;
  • транспортно-автотехнічна;
  • транспортно-трасологічна (експерт вивчає сліди на транспортному засобі та місці ДТП, а також механізм їх виникнення).

Щодо запитань від матері хлопчика, то Віталій Ємець пообіцяв запросити слідчого після обрання запобіжного заходу, підготуватися конкретно по цим запитанням і відповісти на них.

Він відмовився коментувати будь-яку інформацію по свідкам чи доказовій базі, зазначивши, що вони «просто є».

«Всі камери, що знаходилися в даному квадраті, всі були відпрацьовані в той же день».

Віталій Ємець завірив, що справа знаходиться на контролі керівництва і міністерства.

Після цього представник прокуратури зустрілися з ініціативною групою біля входу. З полтавцями говорив керівник прокуратури Євген Асташкін.

Він розповів, що особисто вислав на місце ДТП прокурора Тараса Турчина, щойно отримавши повідомлення про подію. За його словами, в роботі над справою брали участь як працівники Полтавського ВРП, так і слідчого управління Полтавської області.

«Огляд проведений дуже якісно, але. Кримінальне провадження  такої категорії зазвичай проводиться і висновки робляться після того, як висновки зроблять експерти. Але експертизи проводяться не достатньо швидко. Ми дістали усі максимально докази, які можуть бути. Жоден доказ не втрачений».

За його словами, на кожне ДТП, де є потерпілий середньої тяжкості виїжджає прокурор.

Він закликав усіх, в кого є інформація, надати її прокуратурі. Також він заперечив, що Тарас Турчин знімав відеореєстратор, що знаходився в автомобілі Наталі Саєнко:

«У мене є інформація, що реєстратор зняли до приїзда Турчина. Навпаки, Турчин ініціював те, щоб поліцейські поїхали за тим, хто знімав той реєстратор, і вилучив його. Реєстратор у нас».

Натомість Наталя Рагозіна заперечила цю заяву, зазначивши, що реєстратор зняв чоловік Наталі Саєнко, який наступного дня привіз його чистим.

керівник полтавської прокуратури Євген Асташкін

Що стосується Наталі Саєнко, то прокурор наголосив:

«Прокуратура просить цілодобовий домашній арешт», – повідомив журналістам керівник полтавської прокуратури Євген Асташкін.

На запитання мітингувальників, чому обрано домашній арешт, представник прокуратури відповів:

«Водій не вчинив жодних дій, які б перешкоджали слідству. Це позиція прокуратури».

За словами Євгена Асташкіна, якщо в ході слідства буде встановлено, що поліцейський причетний до зняття реєстратора з автомобілі Саєнко, поліцейський також буде притягнутий до кримінальної відповілальності.

«Наразі такої інформації немає. Окрім того, прокурор Турчин приїхав на місце ДТП (це стандартна процесуальна процедура) вже після того, як реєстратор був знятий».

За словами прес-секретаря прокуратури Полтавської області Катерини Хоменко, цілодобовий домашній арешт обрали тому, що підозрювана не чинить опір слідству. До того ж, обрана міра відповідає статті 286 частині 2, згідно якої перекваліфікували справу 

«Наразі немає тих ризиків, щоб ми йшли з клопотанням до суду і вимагали взяти під варту підозрювану. Якщо у нас з’являться такі ризики, то ми зможемо внести в суд клопотання щодо переобрання запобіжного заходу, якщо, наприклад, підозрювана, не буде з’являтися на виклики слідчого, або якось ще уникати».

UPD:15.40

Наразі в Октябрському райсуді слідча суддя Алла Троцька обиратиме міру запобіжного заходу Наталії Саєнко.

Перед початком засідання

Додамо, що похорон хлопчика відбувся сьогодні, 9 січня. Заупокійну службу провели в Свято-Успенському кафедральному соборі.

Заупокійна служба (фото Олега Журавльова)

Нагадаємо, вчора полтавці вшанували пам'ять 15-річного Артема Левченка, якого 6 листопада збили на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Два місяці хлопчик не приходив до тями. 

Артем Левченко помер у понеділок, 7 січня, від травм, отриманих у ДТП.

Опублікована: 9 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація