Співи, танці та хороводи. У Полтаві водили гаївки

Автор: Валерія Бабич, 14 квітня, 17:18

Фото: У Полтаві співали пісні, водили хороводи та грали в народні ігри


Сьогодні, 14 квітня, близько 30-ти студентів полтавського осередку Української академії лідерства зібралися в центрі Полтави, щоб завершити Великодній тиждень традиційним обрядом – водінням гаївок.

Як говорить Надія Щурко, студентка УАЛ та ініціаторка заходу, на Львівщині, звідки вона родом, водити гаївки – традиція, котрої дотримуються і зараз.

«Хлопці та дівчата з приходом весни співають веснянки, а під час Великодніх свят водять гаївки. У нас, на Львівщині у селах, та й у самому Львові це дуже поширено. Хочемо, щоб така традиція зародилася і в Полтаві», – розповідає Надія.

У Полтаві водили гаївки

Студенти УАЛ зібралися у сквері біля Свято-Успенського кафедрального собору, а потім перемістилися до Сонячного парку. У давнину таке святкування, зазвичай, відбувалося у гаях, лісах чи поблизу водоймищ. Тому, як говорить Надія, обирали не дуже гамірні місця в центрі міста.

До дійства швидко долучилися дітлахи, що гуляли у сквері та парку. Разом співали «Подоляночку», «Вербовую дощечку», водили хороводи та грали в народні ігри.

Місцяни долучилися до святкового дійства

Мама 9-ти річної Софійки, яка із задоволенням долучилася до дійства, говорить, що її донька про таку традицію раніше не знала:

«Я розповідала доньці, що у давнину співали пісні, приурочені до різних свят та подій. Але більше про зимові колядки та щедрівки. На жаль, зараз цих традицій не дуже підтримують. Дуже подобається така ініціатива від молоді. Всі такі гарні, у вишиванках, і дітлахи радіють».

Як говорить студентка УАЛ Надія, такий захід спрямовано на підтримку українських традицій. А вже зовсім скоро студенти полтавського осередку УАЛ проведуть спортивні змагання «Мама, тато, я – здорова сім’я», взяти участь у якому зможе кожен охочий.

Опублікована: 14 квітня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація