Сини Кернеса просять полтавський суд виправдати батька у справі катування учасників Євромайдану

Сини Генадія Кернеса просять виправдання для батька у справі катування учасників Євромайдану
Сини Генадія Кернеса просять виправдання для батька у справі катування учасників Євромайдану

Фото – slovoidilo.ua

На підготовчому судовому засіданні сини Геннадія Кернеса Кирило й Данило подали клопотання про продовження судового провадження.

29 січня у Полтаві відбулося підготовче судове засідання в справі щодо побиття учасників харківського Євромайдану Сергія Ряполова та Олександра Кутяніна. Нині обвинувачуваними в справі є ексмер Харкова Геннадій Кернес та колишні охоронці фірми «Кратос» Віталій Блинник та Євген Сміцький. Справу кваліфікують за ст. 127 кримінального кодексу (катування).

На засідання не з’явилися потерпілі Олександр Кутянін та Сергій Ряполов. Останній захворів, про що повідомила суд його адвокатка Тетяна Зелькіна.

Адвокат обвинувачених Олександр Гунченко передав судді Володимиру Шияну клопотання сина Геннадія Кернеса – Кирила. У клопотанні син просить суд продовжити судове провадження:

«15 грудня 2020 року мій батько помер. Я є близьким родичем. У мене глибоке переконання, що батько є безпідставно обвинуваченим та невинним в інкримінованих йому злочинах».

За словами адвоката Гунченка, якщо родичі заперечують проти закриття кримінального провадження, то суд має його продовжити. Також Гунченко передав суду засвідчену копію свідоцтва про смерть Геннадія Кернеса.

Інший син Кернеса – Данило, прочитав власне клопотання в залі засідань. У клопотанні йдеться, що протягом 7 років Геннадій Кернес не визнавав себе винним у правопорушенні, а до своєї смерті намагався отримати виправдувальний вирок:

«Увесь час батько неодноразово зазначав, що досудове розслідування проводилося з порушенням вимог законодавства. Під час попереднього розгляду справи, але в іншому складі суддів, мій батько довів відсутність своєї провини в пред’явленому обвинуваченні. Однак із незрозумілих причин суд закрив кримінальне провадження з інших підстав. Вважаю, що немає підстав для закриття кримінального провадження щодо Кернеса через його смерть».

Адвокатка обвинувачених Лідія Ізовітова підтримала заяви синів Кернеса. Також проти заяви не заперечувала адвокатка потерпілих Тетяна Зелькіна.

Суддя Шиян оголосив перерву в підготовчому засіданні до 22 лютого.

Нагадаємо, що 28 лютого 2020 року мало відбутися підготовче засідання, але його відклали до 20 березня 2020 року. На суд не з’явився Геннадій Кернес і його захисники. На засіданні був присутній Сергій Ряполов, який розповів, що справу затягують.