efHmlIs4gaWys3dC

7 вересня Полтавський обласний музично-драматичний театр відкрив 83-й театральний сезон прем’єрою оновленої «Енеїди».

Цей спектакль є третьою версією твору Івана Котляревського, яку побачила полтавська сцена. Попередні дві вийшли у 1976 і 1998 роках. Режисером нового варіанту є полтавець Владислав Шевченко, заслужений діяч мистецтв України. Він вже більше 10 років є режисером-постановником вистав цього театру.

Цей варіант спектаклю особливий тим, що автори намагалися по-новому поглянути на класичну версію твору, говорити із глядачами сучасною мовою. Зокрема, постановка вирізняється яскравими музичними номерами, танцями. Особливу увагу приділили «гротескним» декораціям та костюмам. Головний художник театру Ірина Клименченко говорить, що творчі задачі для театру були нові, доводилось проводити багато часу в творчих пошуках, проте мисткиня задоволена результатом:

«На підготовку спектаклю у нас був всього місяць. Костюми були об’ємні і складні, великі за вагою – я маю на увазі зроблені із поролону тіла оголених жінок та чоловіків. Але кожна деталь пророблена. Сподіваюся, глядачі оцінять нашу роботу, і вистава їх здивує!»

Театр імені Гоголя розпочав театральний сезон
Театр імені Гоголя розпочав театральний сезон
Театр імені Гоголя розпочав театральний сезон
Театр імені Гоголя розпочав театральний сезон

Фото Софії Добряк

Loading...