IMG_20220925_163103_643

У Полтаві відкрили виставку фотографій із розкопок в історичній частині міста та світлин знахідок 17-18 століття.

Презентація виставки «Полтава стародавня. Археологічна мозаїка міста відбулася 21 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського.

На виставці археологи представили підсумки розкопок в історичної частини Полтави, які тривали у 2019-2021 роках. Розкопки пов’язані з археологічними дослідженнями на будівництвах по вулицях Першотравневий проспект, Пилипа Орлика та Небесної Сотні.

Презентація виставки

Старший науковий співробітник охоронної археологічної служби України, кандидат історичних наук Юрій Пуголовок розповів, що на фото можна побачити матеріальну культуру Полтави періоду Середньовіччя, а також ранньомодерної доби:

«Тут представлені знахідки, що стосуються різноманітних сфер життя полтавських містян: іграшки, кухонний та столовий посуд, речі, із якими вони зіштовхувалися у своєму повсякденному побуті. Серед цікавих знахідок можна виділити намисто із жолудя фарбоване, речі імпортного походження, зокрема дитячі іграшки, які, ймовірно, до нас потрапили  з території Нідерландів. Також цікава річ, яку виявили у 2019 році, – це іграшкова гармата, яка повністю повторює й копіює справжню. Вона навіть робила невеликий постріл». 

Фотовиставка триватиме кілька тижнів. Оглянути представлені на ній світлини можуть всі охочі.

Нагадаємо, що в Полтаві відкрили виставку, яка розповідає історії українців-жертв російської навали.

Loading...