У 2020 році полтавський відрізок траси Київ-Харків обіцяють повністю відремонтувати

Автор: Віталій Крицький, 13 грудня, 13:05

Фото: Хід ремонтних робіт


Полтавська обласна влада сподівається, що міська влада в наступному році долучиться бо обіцяного співфінансування ремонту місцевого відрізу траси Київ-Харків і навесні вже розпочнуться ремонтні роботи по вулиці Київське Шосе.

У п’ятницю, 13 грудня, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота проконтролювали останній етап виконання ремонтних робіт дороги М–03 Київ – Харків – Довжанський у межах Полтави по вулиці Харківське Шосе (на виїзді з міста в бік Харкова).

Олег Синєгубов неодноразово запитував в Олександра Шамоти, чи готове місто виділити свою частину обіцяних коштів на умовах співфінансування, щоб навесні 2020 року остаточно відремонтувати вулицю Київське Шосе (після автомобільного ринку і до виїзду з міста в бік Києва).

«На нас дивиться вся Україна щодо цієї дороги. Я гадаю, що якщо ми її навесні завершимо, то нам пів країни аплодуватиме. Зауважу, що це питання стоїть на особистому контролі президента, бо це важлива транспортна артерія. Президентом особисто поставлено завдання виконати ці роботи. Але розуміємо обмежений бюджет міста, тому разом із міською владою треба звернутися з листом до Кабміну щодо допомоги у фінансуванні», – зазначив Синєгубов.

Олексій Басан, Олег Синєгубов, Олександр Шамота

Олександр Шамота розповів, що поки не готовий відповісти з приводу того, чи долучиться місто до фінансування ремонтних робіт, оскільки досі немає остаточних показників міського бюджету на наступний рік:

«Ми активно займаємося бюджетом, намагаємося його збалансувати. Досі відсутні остаточні показники про обсяги субвенцій по медицині. У лютому стане відомий вільний залишок із цього року, тож будемо дивитися, на що його можливо буде розподілити. У будь-якому разі ми розуміємо, що це частина Полтави, і ми не відмовляємося від цього і будемо робити. Але зауважу, що держава також повинна взяти в цьому участь».

Журналістам Олег Синєгубов висловив впевненість, що навесні ремонтні роботи все ж таки розпочнуться:

«Так, навесні 2020 року робитимуть ділянку траси у бік Києва. Але все залежить від бажання і можливостей полтавської міської влади. Ці питання повинні збігтися».

Замовником ремонтних робіт по місцевого відрізка траси Київ – Харків – Довжанський в межах Полтави (від «Metro» до «Шашлички», вул. Київське шосе та вул. Харківське шосе) виступає ДП «Агентство місцевих доріг», а роботи виконує підрядник ТОВ «Ростдорстрой».

Хід ремонтних робіт

Хід ремонтних робіт

Хід ремонтних робіт

Заступник директора з розвитку доріг «АМД» Андрій Заїка розповів, що в сторону Харкова підрядник поклав майже 777 метрів. До кінця цих вихідних роботи повністю виконають. Згодом нанесуть розмітку,  встановлять відбійники та освітлення.

На уточнення, хто все ж таки має прибирати полтавський відрізок траси під час снігопаду – місто чи область – Шамота і Синєгубов не відповіли. Але вони запевнили, що полтавці не відчують дискомфорту і дороги будуть почищені. При цьому Шамота вкотре наголосив, що відрізок траси не перебуває на балансі міста.

Полтавський відрізок траси

Нагадаємо, 29 листопада, на 28-й сесії Полтавської міської ради 7-го скликання депутати передбачили виділення 7 млн грн із міського бюджету, щоб завершити ремонт на окремих відрізках траси Київ – Харків – Довжанський у межах міста. Ремонт дороги фінансується 50/50 з міського та обласного бюджетів.

Повний ремонт траси коштує близько 220 млн грн (початковий кошторис 142 млн грн). Зі 142 млн грн свою частину обласна влада профінансувала повністю – 70 млн грн. Місто ж за увесь час перерахувало тільки 17 млн грн.

У свою чергу міська влада хоче, щоб уряд допоміг профінансувати ремонтні роботи, адже це траса національного значення, якою користуються не тільки полтавці. Законодавство передбачає, що вулиці міст, які суміщаються з трасами міжнародного та національного значення можуть фінансуватися з бюджетів будь-яких рівнів.

ЗМІСТ розбирав, кому належить полтавський відрізок траси Київ – Харків – Довжанський.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 13 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація