ОДА готова взяти на баланс проблемну дорогу траси Київ – Харків у межах Полтави і замовити ремонт

Автор: Анна Єгорова, 2 серпня, 17:00

Фото: Легендарна дорога сорому, сліз і ганьби


Умова – капітально відремонтувати скандальну ділянку у співфінансуванні з Полтавою в пропорції 50/50. За найкращим сценарієм, роботи розпочнуть у жовтні цього року. 

Позицію обласної адміністрації озвучив Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва Полтавської ОДА на запланованій із міськими депутатами комісії:

«Щоб не затягувати процес, ми готові виступити замовником ремонту цієї дороги і виділити половину коштів на цей ремонт. Орієнтовна сума ремонту – близько 100 мільйонів гривень. Після виконання проектних робіт, зрозуміло, буде більше. Далі ми замовляємо проект, оголошуємо тендер і вже на кінець тендеру хочемо отримати рішення міської ради про передачу дороги на баланс (щоб вона була єдиним комплексом) і співфінансування 50 на 50. Якщо запустити процес з найближчого понеділка, у жовтні можна починати ремонт дороги».

Тимофій Голбан

Нагадаємо, після численних обговорень у стінах міськради виявилося, що рішенням від 16 лютого 2018 року полтавський відрізок траси М-03 Київ – Харків – Довжанський передали на баланс держави (9 ділянок (16,3 га) із майже 4,1 км автодороги М-03: 2,5 км вул. Київське шосе та 1,6 км вул. Харківське шосе). А саму дорогу – ні, і вона лишається на балансі управління житлово-комунального господарства.

На засіданні спільної комісії обласної та міської влади

Напередодні останньої сесії 24 липня міськради депутат Дмитро Сенчакович запропонував повернути ділянки на баланс міста та організувати ремонт дороги. Голова фракції «Самопоміч» наголосив, що рішення про передачу ділянок на баланс держави від 16 лютого незаконне, оскільки закон передбачає на це згоду Кабміну. Про це зазначали на попередній депутатській комісії представники Служби автомобільних доріг. Наразі депутат говорить, що обласна влада згодна виправляти помилку з передачею землі: рішення можна скасувати за згодою сторін. Питання балансоутримувача дороги й землі ще обговорюватимуть, проте з ремонтом визначилися остаточно – говорить депутат Сенчакович.

Дмитро Сенчакович

Тобто далі директор Департаменту будівництва чекає від міського управління ЖКГ листа, що воно не проти, щоб ОДА замовило проект ремонту дороги і сам ремонт. За час проведення закупівель та створення проектно-кошторисної документації міська влади Полтави має підготувати рішення про передачу дороги на баланс ОДА чи залишити в себе. І головне – виділити кошти на співфінансування. Швидше за все, планують знайти гроші в статтях ремонту доріг.  

 

Кореспондент Вікторія Баберя

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 2 серпня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація