749GZPsO4kGYmdzB

7-го лютого відбулося засідання комітету доступності для осіб з інвалідністю. На порядку денному розглянули питання щодо імплементації законодавства до стандартів європейської спільноти, про потенціал полтавської громади на шляху до рівних можливостей та сучасні підходи до співпраці влади і громади.

На засіданні були присутні Олег Пругло, заступник голови обладміністрації, Ірина Особік, начальниця управління містобудування, Ірина Твердохліб, представниця «Національної асамблеї осіб з інвалідністю України» та люди з інвалідністю.

Засідання почала Ірина Особік. Вона зазначила, що на сьогодні у Полтавській області близько 83-х тисяч людей з обмеженими фізичними можливостями і ця кількість зростає, оскільки чимало воїнів АТО повертаються додому з важкими пораненнями. Начальниця також додала, що у грудні 2017-го року вийшов Указ Президента «Про  внесення змін до положення про національні заклади та установи України», що стосується адміністративних будинків і споруд. У документі зазначено, що будівлі та приміщення, а також прибудинкова територія мають бути доступними для всіх, в тому числі і для осіб з інвалідністю.

Засідання комітету доступності

Також, наразі розглядають проект Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів України». До нього пропонують внести поправку, згідно з якою, органи місцевого самоврядування мають забезпечувати відведення земельних ділянок особам з захворюваннями опорно-рухового апарату для встановлення пандусів або підйомних пристроїв з метою поліпшення життєдіяльності.

«Згідно цього закону, особи з інвалідністю не будуть безкінечно ходити кабінетами, випрошуючи шматочок землі аби побудувати пандус, і не будуть натикатись на ті «пороги», які є на сьогоднішній день. Органи місцевого самоврядування мають забезпечують відведення земельних ділянок», – додала Ірина Особік.

Також, розглядають зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Пропонують доповнити його абзацом «облаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів  житлово-комунального та громадського призначення, в тому числі, до під’їздів та/або квартир у житлових будинках осіб з інвалідністю може бути проведено без наявності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою».

Секретар обласного комітету доступності Антоніна Ільїна зазначила, що сума коштів, спрямованих на сферу доступності постійно збільшується. У 2012-му році – 237 тисяч, 2014-му – 1 млн 200 тисяч, у 2017-му сума склала близько 5 млн гривень. У 2018-му році на сферу доступності планують витратити 28 мільйонів гривень.

Насамкінець додали, що важливо приводити не лише житлові та адміністративні будівлі у відповідність до європейських норм, а розглядати всю територію міста як об’єкт, що повинен бути доступним.

Loading...