У Полтаві обрали нового начальника управління освіти – претенденти заявляють про заполітизованість конкурсу

Автор: Віталій Крицький, 16 серпня, 12:43

Фото: Юрій Матвієнко


Головним полтавським освітянином знову став Юрій Матвієнко.

Сьогодні, 16 серпня, у Полтавській міській раді відбувся заключний етап конкурсного відбору на посади начальника управління освіти, його першого заступника, головного спеціаліста відділу господарського забезпечення та завідувача сектору з охорони праці.

Відбір пройшов у три етапи: письмовий екзамен, професійний письмовий екзамен  і співбесіда.

Після співбесід із кандидатами конкурсна комісія рекомендувала на вищезазначені посади наступних кандидатів:

  • Начальник управління освіти – Юрій Матвієнко;
  • Перший заступник начальника управління освіти – Лариса Семеняка;
  • Головний спеціаліст відділу господарського забезпечення – Юлія Василевська;
  • Завідувач сектору з охорони праці виконавчого комітету – посада залишилася вакантною.

Найбільше уваги було прикуто до кандидатів на посаду головного освітянина міста.

Для початку зауважимо, що один із учасників, Олександр Семергей, відмовився брати участь у конкурсі. На своїй сторінці у Фейсбуці він заявив, що відбір заангажований на користь кандидата Матвієнка. До того ж Семергей стверджує, що Матвієнко є представником політичної сили «Рідне місто». Повний текст його заяви тут.

Юрій Матвієнко

Інша кандидатка, Людмила Бойченко, після висновків комісії заявила, що окремі кандидати мали змогу ознайомитися із питаннями ще до початку конкурсу:

«Я чітко можу сказати, що під час другого етапу відбору я відчула процесуальні порушення. Завдання, які занесли до аудиторії, не були запечатані в конверт – їх несла по коридору виконуюча обов’язки начальника управління у відкритому вигляді. До того ж було порушено моє право вибору – мені не запропонували вибрати білет, завдання роздали. Тобто вважати, що ці питання не знав хтось із кандидатів, на якого робили ставку, а ви самі можете робити висновки про кого я, то я можу стверджувати, що кандидат, який отримав більшу кількість балів, мав доступ до цієї інформації. Є всі підстави вважати недійсними результати цього конкурсу».

Людмила Бойченко

Переможець Юрій Матвієнко запевнив, що не був ознайомлений з питаннями до професійного екзамену. Окрім того він заперечив своє відношення до команди «Рідного міста»:

«Я не маю відношення до жодної політичної сили. Я прийшов працювати начальником управління освіти. І маю відношення до єдиної команди освітян міста. Це єдина команда, яку я очолив».

Матвієнка підтримала і заступниця міського голови з гуманітарних питань, представник політсили «Рідне місто» Світлана Нестуля. Вона запевнила, що кандидати не мали можливості ознайомитися з білетами раніше, а також наголосила, що Матвієнко не має відношення до «Рідного міста».

Окрім того заступниця міського голови з гуманітарних питань Світлана Нестуля під час заключного етапу продемонструвала членам комісії звернення від громадської організації «Міська асоціація керівників закладів освіти "Співдружність"», яка заявила про підтримку кандидатури Матвієнка. Під листом підписалися директори більше тридцяти полтавських шкіл.

 

«Рідне місто» повністю закріпило за собою сферу освіти

Три непов’язаних між собою джерела нас запевнили, що Юрій Матвієнко має відношення до команди «Рідного міста». Відзначимо, що на минулу каденцію кандидата Матвієнка пропонувала команда Андрія Матковського, однак, за нашою інформацією, тепер Матвієнка запропонувало «Рідне місто». Представники політсили і раніше позитивно оцінювали професійні й людські якості Матвієнка ще до початку конкурсу.

Тому наразі можна констатувати наступне: управління освіти очолив молодий, фаховий і перспективний керівник, який, наймовірніше, має відношення до команди «Рідного міста». Тепер ця політсила повністю контролює не тільки житлово-комунальне господарство, а й освітню галузь у місті.

Нагадаємо, 19 червня стало відомо, що начальник управління освіти Юрій Матвієнко написав заяву на звільнення. Причини він не називав, однак, ймовірно, до такого рішення його підштовхнула ситуація із його другом, директором ДОТ «Супутник» Олексієм Бочаровим. Останній загинув 15 червня у ДТП на автодорозі Полтава-Суми. Автівка з'їхала в кювет і врізалась в дерево.

Згодом вдова загиблого звинуватила Людмилу Бойченко (тоді ще заступницю міського голови з гуманітарних питань) в неодноразовому тиску на чоловіка, що начебто й спричинило аварію.

Проте сама Людмила Бойченко неодноразово стверджувала, що не має до трагедії жодного відношення.

Додамо, на даний момент функції головної освітянки міста тимчасово виконує начальниця відділу фінансово-економічної діяльності Оксана Кісільова, адже вона залишилася єдиним офіційним керівником в управлінні.

Опублікована: 16 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація