z45wkktvtkn61dec

Стелу встановлять у парку імені Панаса Мирного на перехресті вулиць Європейська – Панаса Мирного – Кагамлика.

Проєкт рішення встановлення стели підтримали на засіданні міськвиконкому в середу, 24 червня. Балансоутримувачем пам’ятного знаку визнали КП «Декоративні культури».

За словами ініціатора встановлення стели та депутата ПМР Юліана Матвійчука, її встановлять наступного тижня:

«Говорив із братами Сороковими, вони кажуть, що цього тижня стелу встановити не встигнуть. Тому встановимо наступного тижня без урочистостей».

Додамо, що пам’ятна стела та камінь із табличкою «Вічна пам’ять жертвам Голодомору – геноциду українського народу» є тимчасовими. Згодом у парку створять меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору-геноциду ХХ століття. Але для цього необхідні зміни в генплані міста. Юліан Матвійчук говорить, що зміни ще чекають.

Нагадаємо, що пам’ятну стелу виготовили брати Олександр та Віталій Сорокові.

Для створення меморіального комплексу комісія розглядала 7 місць розташування Меморіального комплексу. Зокрема, Павленківський парк, Інститут зв’язку, біля парку Афганців, біля ТЦ «Конкорд», біля Петровського парку. Потім кількість місць звузили до 2 – площа Героїв України (колишня площа Леніна) та сквер між вулицями Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного, який у результаті обрали.

Loading...