lRcFghHMWvANWii7

Колись люди вчилися у них будувати греблі, а сьогодні жорстоко вбивають через хутро і м’ясо. Мова йде про бобрів, яких нещодавно охрестили ледве не окупантами річкових берегів. Винищуючи цих тварин, люди свідомо чи несвідомо стають браконьєрами, адже, за законом, на території нашої області бобрів чіпати не можна. Очевидцем одного з випадків браконьєрства став полтавець Василь […]

Колись люди вчилися у них будувати греблі, а сьогодні жорстоко вбивають через хутро і м’ясо. Мова йде про бобрів, яких нещодавно охрестили ледве не окупантами річкових берегів. Винищуючи цих тварин, люди свідомо чи несвідомо стають браконьєрами, адже, за законом, на території нашої області бобрів чіпати не можна.

Очевидцем одного з випадків браконьєрства став полтавець Василь Буценко. Говорить, що бобра в капкані побачив нещодавно під час прогулянки:

«Недалеко від міста, за Розсошенцями, де перші села, там така йде балка, шукав де потічок перейти і побачив бобра. Підійшов до нього, а він виявився в капкані. Я його визволив і відпустив, капкан забрав собі».

Місце знахідки бобра на карті

Полтавець впевнений, що пастка була призначена саме для бобрів, адже наступного дня на тому ж місці замість капканів вже були петлі.

Відео, зняте Василем Буценком:

Швидше за все, за словами полтавця, таким промислом займаються місцеві жителі, які виловлюють бобрів заради м’яса і шкур:

«Дуже цінуються шкури з бобра, якщо великі шкури з бобра, то одинадцять шкур – це буде шуба, яка коштуватиме багато грошей. Ну і м’ясо, звичайно, теж їдять».

Капкан, до якого потрапив бобер (Автор - Василь Буценко)

Зазначимо, що шуба з бобра в інтернет-магазинах коштує від семи до 50 тисяч гривень (залежно від додавання елементів іншого хутра).

Як повідомив нам начальник відділу лісового та мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський, про таке «полювання» необхідно відразу ж заявляти в поліцію, адже це однозначно браконьєрство.

«Бобер вважається регіонально рідкісним видом, у нас в Полтавській області він занесений в Зелену книгу Полтавщини, тому полювання на нього у нас заборонене. Хоча, по Україні дозволяють полювати на бобра», – зазначає Юрій Рогожинський.

Чи дійсно необхідно заносити бобрів у Зелену книгу – питання складне. Адже, в місцях, де їх дійсно забагато, ці тварини, за словами начальника відділу мисливського господарства, здатні «реально знищити все». Проблемою є й складність обліку їхньої чисельності. Однак, поки бобри – рідкісні тварини на Полтавщині. Поки діє заборона, полювати на них не можна, і самовільно скорочувати їхню чисельність, начебто на благо річкових берегів, теж. Тим паче, що за це передбачена, як адміністративна (ст. 85 АКУ), так і кримінальна (ст. 248 ККУ) відповідальність.

Loading...