facebook-post-1

Говорять, що креативні люди креативні у всьому. А чи справді це так? Креативність обирає особистостей чи навпаки? Відповіді на ці запитання нам дає спільний проєкт Полтавського університету економіки та торгівлі й Університету Портсмуту (Великобританія) «Креативність для креативних», що реалізований у рамках програми «Культура для змін» Українського Культурного Фонду та Британської Ради.

Проєкт – це серія з 11 подкастів «Креативність для креативних». У ньому автори та спікери – викладачі ПУЕТу Оксана Лозова, Людмила Шимановська, Діаніч та Джована Радуловіч з Університету Портсмуту – діляться своїми напрацюваннями та досвідом британських і світових представників креативних сфер.

Більше інформації та новин про синергетичний ефект від багаторічної співпраці й реалізації попередніх проєктів ыз Великобританією, ви можете знайти на сторінці Creative Spark Poltava.

Почалося все з того, що, аналізуючи навички, які будуть затребувані в найближчому майбутньому, виявилося, що креативність – це ключ до невичерпності власного ресурсу та можливості бути конкурентоспроможними.  А все тому, що поступово у світі всі процеси автоматизуються і навіть частково заміщуються роботами. Для України це поки не надто актуально, але технічний прогрес та діджиталізація стрімко рухаються вперед. І тому природньо так сталося, що креативність – головна ознака людини ХХІ сторіччя. Це твердження доводять немало прикладів сучасних підприємців, новаторів, митців, які всі без виключення  – креативні особистості.

Історично так склалося, що всі творчі особистості, всі класики, яких ми знаємо, теж були креативними людьми. Але чи творчість  і креативність – не тотожні поняття? Дослідивши це питання, ми дійшли висновку, що це дещо різні речі, хоча часто  вони притаманні одним і тим же людям. Можливо, виявити в собі креативність та розвивати її навіть дещо простіше, ніж творчість. І це хороша новина, адже для цього потрібно не так багато, головне бажання і наполегливість. А техніки розвитку креативності зможе опановувати будь-хто, навіть з нуля.

На шляху до розвитку креативності в собі можуть бути певні бар’єри, але вони – лише невелика перепона на шляху до реалізації креативного процесу на практиці. Головне – уникати найрозповсюдженіших помилок креативності, тоді торжество та перемога роботів нам ніколи не стане загрозою.

Ви могли помітити, що окремі слова та меседжі в тексті ми виділили – це теми наших подкастів. Дана стаття – лише маленьке резюме проєкту «Креативність для креативних». Уявіть скільки корисної та цікавої інформації ви здобудете, якщо прослухаєте їх усі. А це майже 4 години цікавих бесід, чимало практичних порад та вправ, які ви можете слухати як кожен окремо, так і всі разом на зручних для вас платформах: soundcloud, anchor, youtube, podcasts.google та podcasts.apple. У ході реалізації проєкту, до прослуховування вже долучилися півмільйона українців.


Проєкт реалізовано в рамках програми «Культура для змін» за підтримки Українського культурного фонду (Київ, Україна) та Британської Ради».

Loading...