Валерій Головко полюбляє рижські шпроти – підрядник розповів про «золоті» хабарі екскерівництву Полтавської ОДА

Автор: Максим Самойдюк, 24 грудня, 18:22

Фото: Валерій Головко полюбляє рижські шпроти – підрядник розповів про «золоті» хабарі екскерівництву Полтавської ОДА


На YouTube-каналі «Свободный» ведучого Владислав Сидоренко опублікували розмову з Альбертом Уваровим. За заявою якого правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо корупції в Полтавській ОДА.

У лютому 2019 року детективи НАБУ провели обшуки у тодішнього керівництва Полтавської області. Обшуки були проведені в рамках кримінального провадження відкритого по заяві азербайджанського бізнесмена Альберта Уварова.

Останній стверджує, що аби отримати підряд (для своєї «АлвіРод») на прибирання доріг області в 2017 році вартістю 90 млн грн з нього систематично вимагали хабарі. У заяві фігурують:

 • Валерій Головко – тодішній голова ОДА;
 • Андрій Пісоцький – тодішній перший заступник;
 • Олександр Літвінов – радник Валерія Головка;
 • Інна Іщенко – до сих пір голова департаменту економічного розвитку;
 • Тимофій Голбан – колишній начальник департаменту будівництва Полтавської ОДА.

В інтерв’ю Владиславу Сидоренко Альберт Уваров розповів деталі «співпраці» з полтавськими можновладцями. Для початку, що відомо з тексту ухвали:

 • посадовці отримали хабар на суму 200 тис. доларів;
 • Валерій Головко отримав в «подарунок» Mercedes-Benz G63 AMG;
 • Андрій Пісоцький, Андрій Літвінов, Інна Іщенко та Валерій Головко відпочивали за рахунок Альберта Уварова у Марбел’ї (Іспанія) на суму 70 тис. євро;
 • Андрій Пісоцький позичив 100 тис. євро, але повернув лише 50 тис. доларів;
 • Отримали 12 «айфонів» у подарунок.

Альберт Уваров це підтвердив і розповів більше: зокрема, що Головко і команда повернули 50 тис. доларів лише після того, як до Андрія Пісоцького в гості завітали охоронці Альберта Уварова. Також розповів цікаву історію з відпочинку команди в Іспанії. За словами бізнесмена, наші посадовці намагалися провести через кордон велику кількість хамону і їх при цьому затримали в аеропорту. Альберту Уварову довелось «рішати» це питання з іспанськими правоохоронцями.

Також підрядник розповів, що подарував Пісоцькому золотий підстаканник оздоблений діамантами, а також дарував три набори ювелірних прикрас для «коханок» Валерія Головка на прохання останнього.

При цьому пригадав, що Валерій Головко просив його привезти йому з Риги «шпроти», адже той їх дуже полюбляє. І Уваров привіз 3-4 ящики.

Із цікавого варто зауважити, що Альберт Уваров дотично натякнув, що Олександр Літвінов причетний до ввозу в країну й поставку до лікарень контрабандного медобладнання з Німеччини. Раніше ми писали, що Літвінов задекларував 30 тис. євро позики від німця Олександра Кльопфера. Фірма останнього постачала препарати для гемодіалізу в Полтавську обласну лікарню на суму 60 млн грн.

Також Альберт Уваров не оминув увагу й колишнього директора Департаменту капітального будівництва Тимофія Голбана. За його словами останній, хоча майже і не фігурує в тексті ухвали, організовував схему й знайомство з керівництвом області й має «покровителів» в СБУ.

Пригадаємо, президент України Петро Порошенко у березні ініціював відставку голови Полтавської ОДА Валерія Головка та його першого заступника Андрія Пісоцького після цих обшуків. Укази про звільнення опублікували 16 березня.

За словами Альберта Уварова Порошенко це зробив після відповідного прохання.

У статті є не все про що говорив Альберт Уваров. В посиланні на відео більше про коханок та перемовини. Проте, зауважимо, що це лише погляд однієї сторони. Тим паче, що Альберт Уваров «забув» про свій будівельний бізнес у Полтаві, про який ми писали раніше.

Якщо Валерій Головко чи інші фігуранти хочуть відповісти на звинувачення Альберта Уварова ми готові надати їм майданчик для відповіді.

Щодо останніх подій у межах кримінального провадження, то правоохоронці через суд отримали більше часу для розслідування по цьому провадженню, а саме до кінця 2020 року. Так, слідчі наголошують, що вивчають рух коштів по цій справі, а тому очікують на міжнародну правову допомогу від чеських правоохоронців. Закон же регулює час на здійснення слідства, а саме 18 місяців.

З ухвали відомо, що за рік правоохоронці:

 • опитали свідків;
 • вивчили документацію;
 • провели обшуки у фігурантів;
 • дослідили рух коштів в Українських банках;
 • прослухали телефонні розмови за ймовірний період скоєння злочину;
 • вивчили митну документацію щодо гелендвагену, який нібито подарований підрядником Валерію Головку.

ЗМІСТ писав про спробу Андрія Пісоцького зняти арешт з майна своєї родини. У перший раз він намагався за раз зняти арешт з майна дружини та матері. Проте тоді суд відмовив, адже лише власник майна може клопотати про зняття арешту. Цимес ситуації полягав у тому, що Андрій Пісоцький після відкриття провадження переписав свою квартиру на матір, і саме через це не зміг зняти арешт. Друга спроба була вдалою і арешт зняли. Адже суд врахував непричетність родини до ймовірного злочину, а також відсутність висунутих підозр по цьому провадженню, та зняв арешт з майна дружини експосадовця.

 

Опублікована: 24 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація