У понеділок, 20 травня, в Полтавській обласній універсальній наукової бібліотеки імені І. П. Котляревської відзначили 140-ву річницю від дня народження Головного отамана військ УНР.

Постать Симона Петлюри в українській історії є доволі неоднозначною, адже існує кілька думок про цю людину. З одного боку, він є національним героєм, а з іншого – організатором нищення власного народу, що нав’язувалося більшовиками. Як розповіла бібліотекарка і ведуча заходу Юлія Крамарєва, Петлюра однозначно є борцем за українську незалежність у ХХ столітті. На її думку, він є невід’ємною постаттю у нашій історії:
«Про нього написано багато статей, а дослідниками видано чимало книг про його життя. Суперечки навколо його імені не вщухають уже багато десятиліть. Попри це, Симон Петлюра однозначно був цікавою людиною, як реальна особистість».

На історичний вечір «Симон Петлюра: злети та падіння головного отамана військ УНР» також прийшов голова товариства «Просвіта» Микола Кульчинський. За його словами, дата народження Петлюри є символічною датою для України, бо цього дня перевезли Тараса Шевченка з Російської імперії:
«Симон Петлюра очолив збройну боротьбу українців проти російських загарбників, як і заповідав Шевченко у другій частині свого заповіту. Це дуже непрості, символічні речі. Наше товариство проводить кожного року наукові петлюрівські читання, тобто вивчає епоху навколо цієї особистості. Розвінчуємо міфи загарбників про цю людину, видаємо книги про нього. Власне, тому я тут».

Також на заході були присутні полтавські школярі, які в особистій розмові зізналися, що на цьому історичному вечорі розповів їм багато нового про Симона Петлюру, адже вони мало знали про його життя.

Нагадаємо, раніше в Полтаві презентували екскурсійний маршрут, присвячений Петлюрі.

Фото Богдана Проскурова