Wpp0WfcefYHUO5Os

16-го лютого у виставковій залі Краєзнавчого музею відкрили виставку живопису полтавського художника, члена НСХУ Анатолія Лавренка. На презентацію експозиції «Свята» завітало близько сотні поціновувачів мистецтва. Експозиція виставки складається із 71-ї картини, створених протягом кількох років у рамках проекту «Свята». У своїй творчості художник не обмежується відображенням свят одного народу чи релігії. На виставці представлені картини, […]

16-го лютого у виставковій залі Краєзнавчого музею відкрили виставку живопису полтавського художника, члена НСХУ Анатолія Лавренка. На презентацію експозиції «Свята» завітало близько сотні поціновувачів мистецтва.

Експозиція виставки складається із 71-ї картини, створених протягом кількох років у рамках проекту «Свята». У своїй творчості художник не обмежується відображенням свят одного народу чи релігії. На виставці представлені картини, створюючи які Анатолій Лавренко звертається як до християнських, так і до католицьких свят чи народних традицій інших країн.

Анатолій Лавренко

Презентацію ініціювали місцеві меценати, колекціонери Олексій Петренко та Олег Денисенко, адже більшість картин перебувають у їхніх колекціях. Олексій Петренко говорить, що перша робота з цього циклу була створена художником ще в 1990-ті роки. Це була картина, присвячена Зеленій неділі. З того часу почали з’являтися й інші твори зі святковою тематикою. Але саме на окремий цілісний проект ці картини перетворилися у 2013-му році. Відтоді написані десятки робіт.

«Спочатку була ідея створення картин тільки християнського та католицького циклу, але згодом Анатолій Лавренко захотів намалювати інший світ. І інший світ ще більший, ніж той, в якому ми живемо. Я скажу чесно, що не зовсім розумів, як ці картини впишуться в загальний формат наших свят. Але зараз, коли побачив цілу експозицію, можу сказати, що мені найбільше подобаються саме ті картини, на яких зображені традиції інших народів», ‒ ділиться колекціонер Олег Денисенко.

Олег Денисенко, Олексій Петренко

Сам автор говорить, що своїми роботами намагався передати дух християнських свят, а згодом і відобразити колорит традицій інших народів. Найулюбленішими картинами автора є «Колядки» та більшість картин Різдвяного циклу.

«У цьому проекті відображений весь цикл улюблених українських свят, насамперед, православних. Тут і Різдво, і Масляна, і Великдень, і Спас, і дні вшанування найвідоміших свят. Відображені й традиції, які побутують у різних куточках України. Наприклад, на Полтавщині практично не знають, що таке Поливальний понеділок. А на Західній Україні традиція поливати дівчат у перший день після Великодня досить поширена», ‒ зазначає митець.

Виставка Свята

Художник Денис, що прийшов підтримати свого колегу, говорить, що на картинах Анатолія Лавренка зберігається якась дитяча невимушеність і всі роботи несуть позитивну енергетику.

Виставка живопису Анатолія Лавренка представлена у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею і триватиме близько місяця.

Виставка Свята

Виставка Свята

Виставка Свята

Виставка Свята

Виставка Свята

Loading...