30.03.23 17

На календарі 30 березня, але на Соборному майдані лише 2 градуси тепла. Шестеро комунальниць з лопатами в очікуванні катальпи, яку їм підвезуть тракторист і дядько Вова. Завдання на сьогодні – висадити 17 дерев.

Сьогодні ЗМІСТу вдалося зазирнути у процес висадження нових дерев «Декоративними культурами».

Пані Тетяна тримає в руках приладдя для виявлення підземних мереж. Одразу визначають чи можна тут копати, щоб не пошкодити водопровід чи каналізацію. Щойно знайшли місця, комунальниці стають до роботи. Потрібно підготувати 17 ям, де з’являться клени, сакури та катальпи. Викопати яму діаметром та глибиною з метр – доволі складна справа, але жінки вже звикли.

Жінки соромляться камер, але через роботу швидко забувають про журналістів – немає часу на розмови.

Вова, а шо ми посадили тут? Це хіба катальпа?, – запитує одна з працівниць.

Та все чотко, все по плану, – відгукує дядько Вова з іншого куточку Соборного майдану.

Раптом заводять трактор. Жінки швидко стають у «бойову готовність» з лопатами, бо зараз прийматимуть дерева. Дядько Вова допомагає, за його плечима десяток років на «Декоративних культурах» і з деревами поводитися він вміє. Схожий стаж і в багатьох жінок, які з року і в рік лопатами викопують ями для дерев, висаджують квіти, стежать за парками.

І ось обгорнуте в мішковину дерево опускається до ями. Одразу його вирівнюють, що росло правильно й не похилилося. Трактор відпускає катальпу і вирушає забирати наступне з вантажівки. Дядько Вова знову біжить туди, а жінки з шістьма лопатами за кілька хвилин його «доукомплектовують». Робота складна і виснажлива, спростити її могла б спеціальна техніка, але її на підприємстві немає. У Полтавській міській раді уже щонайменше двічі обговорювали можливість закупівлі техніки для «Декоративних культур», щоб спростити жінкам працю.

Я бачу, що висадка дерева триває лише кілька хвилин, але тільки тому, що ви всі разом так швидко працюєте лопатами. Вам не складно?

Та ми звикли, гуртом усе швиденько робимо, – відповідає одна з працівниць не підводячи очей від землі.

А якщо 17 дерев так висадити, то складно?, – запитує ЗМІСТ.

Та це ще мало. Ми ж на одному диханії, ніколи нам стоять. Зараз ще одне підвезуть.

Робота кипить. А на Соборному майдані одне за одним з’являються дерева. Пані Тетяна тримає в руках план висадки на найближчі дні і 17 висаджених дерев тільки його частина. Уже завтра комунальниці поїдуть на нові локації копати лопатами ями для дерев, а поки уся їхня увага зосереджена на Соборному майдані.

Раніше ЗМІСТ писав, що після року перерви у Полтавській міській раді зібрали Ландшафтну раду. На засіданні ухвалили рішення, які зможуть покращити ситуацію з зеленими насадженнями в місті. Наприклад, полтавці зможуть вирішувати долю дерев, які хочуть спиляти. 

Останнім часом спилювання дерев у Полтаві стало тенденцією. Про те, чому в місті масово випилюють насадження, яка ситуація з деревами в країні та що треба зробити, аби повернути Полтаві статус зеленого міста читайте тут

Loading...